SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz eski futbolcu Micheal Owen, Arsenalli Mesut Özil’in dünya klasında bir oyuncu olmadığını savundu.

Ada basınına konuşan eski futbolcu, Arsenal’in liderlik unvanını sene sonuna kadar koruyamayacağını belirterek, “Arsenal, şampiyonluğa ulaşacak kaliteli kadroya sahip değil” değerlendirmesinde bulundu.

Arsenalin Türk asıllı Alman oyuncusu Mesut Özil’in özelliklerinin abartıldığını savunan Owen, “İnsanlar bana sürekli Özil’in dünya klasında bir oyuncu olduğunu söylüyor. Bence zaman zaman gerçek kalitesini gösterebilen istikrarsız bir futbolcu” ifadesini kullandı.

Özil’in bu sezon birçok maçta kötü oynadığını ve nadir olarak takımını sırtladığını öne süren eski milli futbolcu, Real Madrid’in onu bu nedenle yolladığını öne sürdü.

Owen, eski takımı Manchester United’ın çalıştırıcısı David Moyes’in çok iyi bir teknik adam olduğunu ve başarılı olması için ona zaman tanınması gerektiğini de söyledi.

“Kırmızı Şeytanlar”ın bu sezonki transfer poltikasını yanlış bulduğunu kaydeden Owen, Everton’dan sezon başında 27,5 milyon sterline transfer edilen Marouane Fellaini’ye harcanan tutarı fazla bulduğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi:17:53,