SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir süredir Fenerbahçe’den ayrılarak Almanya’nın dev kulüplerinden Borussia Dortmund’a transfer olacağı iddia edilen Michal Kadlec ile ilgili teknik direktör Jürgen Klopp’dan açıklama geldi.

Alman haberajansı DPA’ya konuşanKlopp, çek savunmacı Kadlec’in hiçbir zamangündemlerine gelmediğini belirterek iddiaları kesin bir dille yalanladı. Klopp açıklamasında, “Kadlec ile ilgilendiğimiz doğru bir haber değil. Biz hiç onunla ilgilenmedik. Her zaman gazeteler tarafından yazılmış haberlere inanmamak gerekiyor.” ifadelerini kullandı ve iddiaları kesin bir dille yalanlamış oldu.

“DORTMUND TEKLİFTE BULUNAN TEK KULÜP DEĞİL”

Klopp’un açıklamasından önce Dortmund’a transfer iddiaları hakkında Çek basınına konuşanKadlec şu ifadeleri kullanmıştı:

“Oynamakistiyorum ancak buradaşansımçokaz. Bu Fenerbahçe ile değil,yereldurumlaalakalı.Türkleroynuyor veTürklerancak Türkler’le değişiyor. Yedek bile oturamıyorsunuz.Sadecetribündesiniz. Ben bunu istemiyorum. Dortmund bana teklifte bulunantekkulüpdeğil. Stuttgart ve Bremen de var”

“BABASI ‘YÜZDE 80 ANLAŞMA OLDU’ DEMİŞTİ!”

Michal Kadlec’in transferi hakkında konuşanbabasıve menajeri Miroslav Kadlec ise oğlunun Dortmund’a transferinin yüzde 80 bittiğini söyleyerek, “Dortmund haberlerispekülasyon değil. Bugüne kadar transferle ilgili tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki bu işyüzde 80 tamam ve Dortmund cephesi görüşmelerin iyi gittiğini söylüyor. Borussia Dortmund ile isminin anılması ayrıcahoşbir durum. Çünkü onlar sadeceen iyi oyuncularlailgilenir” ifadelerini kullanmıştı.

sporx