SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shota Arveladze, zor ve beklediği gibi bir maç olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Senaryosu düşündüğümün aynıydı. Başlangıçta zorlansak da yakaladığımız penaltıyı gole çeviremedik. Mutlu değilim benim istediğim oyun olmadı. Rakip çok iyiydi. Birebir iyi oynadı ve top tutamadık. İkinci yarı ilk devreden az daha iyiydik. Bir kaç şut haricinde rakibin de bizim de pozisyonumuz yok. Bir puan aldık umduğumuz olmadı.”

Beşiktaş maçının ardından beş günlük aranın yeterli olduğunu vurgulayan Arveladze, “Avrupa’da oynamak istiyorsak beş gün lüks. Uçak ve kamp her şey yeterli. Beş gün zor değil. Bazen iyi günler olmuyor. Takımı tebrik ediyorum. İyi gitmediği zaman disiplinden kopmadık. Pozisyon vermeden çalıştığımız işleri yaptık. Sadece hucumda etkisiz kaldık” diye konuştu.

Penaltı pozisyonlarını görmediğini kaydeden Shota Arveladze, rakibin kazandığı ve kendilerini kazandığı iki penaltı pozisyonunda da Adem Büyük’ün olduğunu, hakemin pozisyonlara yakın olduğunu belirtti.

Orhan Şam, ofansif olarak varlık gösteremediklerini vurgulayarak, “Takım olarak iyi defans yaptık. İyi oynamadığımız maçta puan almak önemli. Çıkış arayan bir takıma karşı oynadık. Biz de on haftadır kaybetmiyoruz. Bunu buradan bir puan alarak sürdürdük” ifadelerini kullandı.

Kerem Şeras ise iyi bir takım olduklarını, mücadele gücü yüksek bir maçta puan alarak yollarına devam ettiklerini söyledi.