SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Euroleague A Grubu son maçında Fenerbahçe Ülker, Nanterre’ye konuk oldu. Karşılaşmayı 95-76 kazanan temsilcimiz, grup lideri olarak adını TOP 16’ya bıraktı.

Beş oyuncunun çift hanelere ulaştığı sarı-lacivertlilerde Bojan Bogdanovic, attığı 20 sayıyla maçın en skoreri oldu. Luca Zoric ile Bo McCalebb ise 14’er sayıyla oynadı. Nanterre’de Deshaun Thomas 14 sayı üretti.

Fenerbahçe Ülker, Nanterre’nin karşısına grup liderliği için çıktı. Karşılaşmanın ilk çeyreği büyük çekişmeye sahne olurken, 12-9 temsilcimizin üstünlüğü ile geçildi. Periyot sonunda oyunun kontrolünü eline geçiren sarı-lacivertliler, farkı daha da açtı ve ilk çeyreği 27-21 ile önde bitirdi.

Fenerbahçe, ikinci çeyreğe Bogdanovic’in etkili oyunuyla başladı ve maçın 13. dakikasında farkı 38-25 ile 13’e kadar çıkardı. Oyunun kontrolünü periyot sonuna kadar korumayı başaran temsilcimiz, ilk yarıyı 51-41 önde kapattı.

Sarı-lacivertliler, karşılaşmanın ikinci yarısında da sayı farkını korumayı başardı. Üçüncü çeyreği 71-59 önde geçen temsilcimiz, son çeyrekte farkı daha da açtı ve karşılaşmadan 95-76 galip ayrılarak grubu lider tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:00:00,