SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon ligde Fenerbahçe'nin bileğini bükebilen tek takım Torku Konyaspor oldu. Sezonun ilk haftasında sahasında 2-0 geriden gelip maçı 3-2 kazanmayı bilen yeşil-beyazlılar büyük bir başarıya imza atmıştı. Sarı-lacivertli takım ise o maçtan sonra büyük çıkış yakalamış, bir daha yenilgi yüzü görmemişti.

Konyaspor'un başından yeni ayrılan dönemin teknik direktörü Uğur Tütüneker'e Fenerbahçe'yi yenmenin sırrını sorduk. Deneyimli çalıştırıcı Fenerbahçe gibi büyük bir takımla baş edebilmek için önce korkmamak gerektiğini söyledi. Tütüneker, “Fenerbahçe'yi yendiğimiz maçta ilk yarı çok kötüydük. Korkak oynuyorduk. İkinci yarı sahaya çıkarken daha cesur bir oyun oynamamız gerektiğini söyledim. Defansa baskı yaptık. Ve o dönem takımım bunu başardı. Temel konu korkmamak ve önde basmak. Böyle takımlara karşı geride kaldın mı, oyunu geride kabul ettin mi, kazanma şansın yok” dedi.

İSTANBUL’DA TUTMADI

Uğur Tütüneker bu oyun planını Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı da uyguladıkların ifade ederek “Ama orada sonuç alamadık. İki takımı da zorladık. Deplasmanda olmamıza rağmen Fenerbahçe'yi evimizde yendiğimiz taktikle oynamaya çalıştık. Fenerbahçe'ye tuttu ama onlara tutmadı. Her zaman tutacak diye bir durum da yok zaten” dedi.