SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Engin Baytar’ı ‘bitiren’ olay!

Trabzonspor’dan; Galatasaray’a transferi bir dönem olay yaratan, daha sonra saha içi ve dışında yaptıklarıyla ‘olay yaratan’ Engin Baytar, son hareketiyle ‘kendini bitirdi’...

Güncellenme: 10:45, 20/12/2013
Engin Baytar’ı ‘bitiren’ olay!

Engin Baytar ile İtalyan teknik direktör Roberto Mancini arasında yaşanan diyalog sonrası milli futbolcunun artık Galatasaray’da kalmasının çok zor olduğu ortaya çıktı.

Her şey; Cimbom'un Juventus ile oynadığı Şampiyonlar Ligi grup son maçı öncesi yaşandı.

Habertürk’ün haberine göre; Mancini, idman öncesi yanından geçen Engin'e “Juventus maçına hazır ol, seni oynatacağım” diye bu sınavda görev vereceğinin sinyalini verir. Maçtan 1 gün önceki idmanda İtalyan hoca bu kez Engin'e “Nasıl, hazır mısın?” diye sorar. Engin'den aldığı “Burada kalıp çalışmak istiyorum” yanıtıyla adeta donup kalan Mancini, o andan itibaren aklında oyuncuyu bitirir.

Engin Baytar'ın, G.Saray'dan umudu kesmesi üzerine; Trabzonspor yönetimine aracılar kanalıyla haber gönderip “Geri dönmek istiyorum” dediği öğrenildi. Trabzon Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da Mustafa Akçay ile görüşürken “İyi ama sorunlu” yanıtını aldığı belirtildi.

Engin'in de G.Saray'dan alacaklarına karşın bonservisini almak için yönetimle görüştüğü belirtildi.