SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özerhun, B Grubu’ndaki kritik son maçta Real Madrid karşısında aldıkları 86-61’lik yenilginin ardından, Brose Baskets-Zalgiris Kaunas (80-84) maçının sonucuna göre Top 16 turuna yükselmeleriyle ilgili şöyle konuştu:

“Bu şekilde kalmak istemezdik açıkçası. Normal sezonun ikinci yarısındaki 5 maçta sadece bir galibiyet alarak ve son maçta bir başka maçın sonucunu bekleyerek Avrupa Ligi’ne devam etmek veya etmemek durumunun oluşması açıkçası çok arzu ettiğimiz bir nokta değildi. Ancak tabii ki yine de Anadolu Efes’in ait olduğu, her zaman orada olması gerektiğine inandığımız kulvarda mücadelesine devam edecek olması, bizi bu anlamda mutlu etti.”

4 MAÇI BASİT KIRILMALARLA KAYBETTİK

Özerhun, normal sezondaki 10 maçlık periyotta, 4 karşılaşmada galibiyete çok yakınken, basit kırılma anlarıyla yitirdiklerini ifade etti.

Top 16 turunun takım için yeni bir heyecan olacağını dile getiren Özerhun, şu ifadeleri kullandı:

“İlk turda yaptığımız 10 maçta bazı karşılaşmaları galibiyete çok yakınken, çok basit kırılmalarla kaybettik. Nitekim bu nedenle de bu noktaya geldik. Şimdi hedefimiz, ilk turda yaptığımız hataları tekrarlamadan en üst noktalara ulaşmak. Hataları daha aza indirmeliyiz. Çok bariz 4 kazanabileceğimiz maçı bir anda kırılarak kaybettik. Açıkçası, Brose Baskets ile yaptığımız iki maç, Zalgiris Kaunas deplasmanı ve ikinci yarıdaki EA7 Emporio Armani maçlarını kazanma noktasına getirdik ancak kaybettik.”

“Mücadele düzeyimizi artırmalıyız”

Top 16 turunda Fenerbahçe Ülker’in de yer aldığı E Grubu’ndaki mücadeleyle ilgili de Engin Özerhun şunları kaydetti:

“Tabii ki bu turda 16 takımın 7’siyle önemli bir mücadele vereceğiz. Mücadele düzeyimizi artırmamız gerekliliği çok ortada. Hatalarımız da çok bariz. Hatalarımızı düzeltmek için de kadromuz bence yeterli. Sakat oyuncularımız da döndüğü zaman, oradaki her takım kadar iddialı olma durumundayız.”

Son iki takımı bu akşamki maçlar sonunda belli olacak E Grubu’nda, Fenerbahçe Ülker, Olympiakos, EA7 Emporio Armani, Barcelona ve Unicaja Malaga bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:15:04,