SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Başantrenörü Oktay Mahmuti, THY Avrupa Ligi B Grubu’nda 25 sayı farkla (86-61) yenildikleri İspanyol temsilcisi Real Madrid’in Avrupa’nın en iyi takımı olduğu söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mahmuti, müsabaka boyunca mücadele ederek, maça tutunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Mahmuti, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün mücadele ile oyunda kalmaya çalıştık. Direnç göstermeye çalıştık. Bunu da üçüncü çeyreğin ortalarına kadar da yaptık. Bir noktadan sonra ise boş atışları kaçırdık. Bugün çok boş atış kaçırdık. Onların 2-3 tane el üstü üçlükleriyle fark açıldı ve iyice moralimiz bozuldu. Şu da gerçek ki Real Madrid ile sadece mücadele ederek oynama şansınız yok. Kesinlikle Avrupa’nın en iyi takımı. Netice olarak da böyle bir fark oluştu.”

REAL MADRİD CEPHESİ

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso ise maçın ilk yarısında yaptıkları iyi işlere ikinci devrede seviye atlattıklarını belirterek, “Özellikle dış atışlarımızda da isabet bularak, büyük bir başarı elde ettik. 25 sayılık farkın garipsenmeyeceğini düşünüyorum. Gruptan namağlup çıktığımız için mutluyum” dedi.

Laso, oyuncularını aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ederek, “Maçın başlangıcı bizim için çok zordu. Çok fazla efor sarf ettik. Anadolu Efes ise kazanması gereken maça gayet iyi başladı. Oyuncularıma maçtan önce grupta liderliği garantilememize rağmen, iyi bir takım olmanın çok çalışmaktan geçtiğini söyledim. Oyuncularım, bu bilinçle sahaya çıktılar ve 40 dakika boyunca da çok iyi efor sarf ettiler” ifadelerini kullandı.