SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Güveneroğlu, “Fernandes’in performansında haftanın ilk günlerinde düşüş oluyor; sonra toparlıyordu. Ayrıca, performansından memnun olmasaydık, geçen sezon, 30’a yakın direkt top oynadı, kendisiyle çalışmazdık.

Basına da yansıyan profesyonelce yaşamıyor konusu hakkında Samet hoca haklı olabilir. Ama antrenmanlarda hiçbir sorunu yoktu. Sadece Gökhan Süzen’le bir maç içerisinde herhangi bir kavgası olmadı. Aksine arkadaşları tarafından çok sevilen, sayılan ve benim de çok sevdiğim bir futbolcu kardeşimdi.

Bir de bir futbolcuyla yollar ayrılacaksa bile insanların kişilikleriyle değil de ortaya koyduklarıyla ön plana çıkması ve buna göre karar vermek zorundasınız. Antrenmanlara içkili gelme meselesi konusunda, onu kontrol edecek halde değiliz; ama her antrenmana geliyordu. Hiçbir antrenmanı kaçırmıyordu. Antrenmana çıkan oyuncunun içki kontrolü mü yapılır. Bunları söylemek yanlış. Futbolcuya karşı da haksızlık yapılıyor” diye konuştu.

‘ÇARŞI’NIN TAVRI ÇOK ÖNEMLİ’

“Beşiktaş’ta taraftarın, özellikle de Çarşı Grubu’nun aldığı tavır çok önemli” diyen Ulvi Güveneroğlu, “Son yaşananlardan sonra bu evlilik sürmez, sanırım. Fernandes’le yollar ayrılır. Benim fikrim bu birliktelik uzun sürmez” dedi.