SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kendine Beşiktaş Taraftarıymış Süsü Vermek Bu Kadar Ucuz Değil” başlığıyla yayınlanan bildiride şu ifadeler kullanıldı:

Kasımpaşa-Beşiktaş maçında sahaya atlayan şahsın gerçek amacı ortaya çıkmaya başladı….

Beşiktaş’a zarar verme amacıyla yaptıklarına karşın, hala kendini Beşiktaşlı’ymış gibi gösterme çabasındaki ne idüğü belirsiz bu şahıs, basın-yayın organlarının yanı sıra sosyal medyada da şovunu sürdürme derdine düştü.

Taraftarlarımızın derhal dışladığı bu şahsın paylaşımlarını haber yapan basın-yayın organları ise kendi inandırıcılıklarına zarar verdi.

Ülkemizin saygın yayın organlarında twitter’daki bir fotoğraf karesi üzerinden akıllara ziyan bir yayın yapılınca taraftarlarımızın da tahammül sınırı aşılmış oldu.

Güya habere göre Kasımpaşa-Beşiktaş maçında sahaya atlayan şahıs, dün akşam oynanan Beşiktaş İntegral Forex – Radnicki Kragujevac basketbol karşılaşmasında tribüne girmiş ve sahadan çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşmış… Habere göre şahsın, 6222 sayılı yasaya göre maçlara girme cezası alması gerekirken nasıl böyle bir şey olmuş?

Şahsın twitter’da paylaştığı fotoğrafa bakınca bunun bir Beko Basketbol Ligi maçına ait, eski bir fotoğraf olduğunu anlamak bu kadar mı zor?

1. Avrupa maçlarında yayıncı kuruluşun kameramanları kırımızı yelek giymiyor. Sadece Beko Basketbol Ligi maçlarında yelek giyiyorlar.

2. Avrupa maçlarında pota arkasında görsel olarak zeminde THY reklamı yer alıyor. Beko Basketbol Ligi’nde yer almıyor.

3. Avrupa maçlarında pota arkasında ve salonda bulunan reklamlar pankartlarla kapatılıyor. Beko Basketbol Ligi’nde ise o reklamlar açılıyor.

4. Avrupa maçlarında LED ekranlar bench önünde yer alırken, Beko Basketbol Ligi’nde bench karşısında yer alıyor.

5. Beko Basketbol Ligi’nde bench önünde saha içinde Beko reklamı yer alıyor. Avrupa maçında o reklamlar EUROCUP logosuyla değiştiriliyor.

6. Kişinin paylaştığı fotoğrafın arka tarafında Beko Basketbol Ligi oyuncu değiştirme hunileri yer alıyor. Avrupa maçlarında ise o huniler yerinde olmuyor.

6222 sayılı yasa çerçevesinde kulüp olarak her türlü yasal girişimde bulunduğumuz, Beşiktaş'ı maddi ve manevi zarara uğratan ve kendi kendine ürettiği sahte bir Beşiktaşlılık kimliği arkasına ısrarla sığınmaya çalışan, ne idüğü belirsiz bu şahsın her fiilinin takipçisi olacağımızın ve yasal anlamda tüm yaptırımları vakit geçirmeden uygulayacağımızın bilinmesini isteriz.

Bu şahsı yazılı ve görsel medyada ön plana çıkararak, gelecekte meydana gelebilecek benzer olaylara adeta davetiye çıkaran ve 6222 sayılı yasaya göre suç sayılan fiileri işleyen kişileri özendiriyor olma olasılığını hiçe sayan medya kuruluşlarını ise, bir an önce akl-ı selim davranmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Yayınlanma Tarihi:17:06,