SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin milli kalecisi Volkan Demirel, Spor Toto Süper Lig’de büyük bir avantaj yakaladıklarını ancak şampiyonluk için konuşmanın erken olduğunu söyledi.

Lig yarışının kendileri adına çok güzel gittiğini vurgulayan Volkan, “Çok güzel bir durumdayız. Çok güzel bir ortamımız var. İnşallah bu güzellikleri devam ettirmek istiyoruz. Sonuçlarla da bunu en iyi şekilde gösteriyoruz. Emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah istediklerimizi sezon sonunda elde ederiz” diye konuştu.

Demirel, Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 15 hafta sonunda en yakın takipçileri Kasımpaşa’ya 8, Galatasaray’a 11, Beşiktaş’a ise 12 puan fark atmalarına rağmen henüz şampiyonluk için konuşamayacaklarını vurgulayarak, şözlerini şöyle sürdürdü:

“Şampiyonluk konuşmak için çok erken. Lig uzun bir maraton. Ben daha öncelerden bu olayları yaşadım. 9 puan, 11 puan gerilerden gelerek şampiyon olduğumuzu hatırlıyorum. Şu an için şampiyonluk adına konuşmak yanlış olur ama büyük bir avantajımızın olduğu doğrudur. Biz puan farkına bakmıyoruz. Biz bütün maçları kazanmak için sahaya çıkıyoruz ve sezon sonu istenilen şampiyonluğu elde etmeye çalışıyoruz.”

SON DAKİKA GOLLERİ HAKKINDA

Tecrübeli kaleci, “Rakipleriniz son dakikada attığınız golleri şans olarak değerlendiriyor. Ne söylersin?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Kimileri tarafından şans deniyor, kimileri tarafından başka bir şey. Biz çalışmanın ve inancın vermiş olduğu bir kazanç olarak görüyoruz. Maçı her an kazanmak istiyoruz. Bu son dakikalarda gelen goller de biz futbolcular adına mutluluk verici oluyor. Biz bu mutluluğu bütün Fenerbahçe camiası olarak en iyi şekilde değerlendirelim, diğerleri de şans mı der başka bir şey mi der, onlara bırakalım.”

 

Yayınlanma Tarihi:17:54,