SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eurosport’ta yer alan habere göre, Beşiktaş’taki en golcü sezonunu geçirmesine sadece 2 gol olan Hguo Almeida, milli takımdaki başarısıyla da dikkat çekti. Siyah beyazlı takıma geldiğinden beri en verimli sezonlarından birini yaşayan Hugo Almeida, Atletico Madrid’in radarından çıkmıyor. Kadrosuna David Villa’yı katan ayrıca bir dönem Beşiktaş’la da adı anılan Diego Costa’ya da sahip olan Atletico Madrid, Almeida’yı da istiyor.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Portekizli futbolcu, Beşiktaş yönetiminin ısrarlı kontrat yenileme çabalarına bir cevap vermedi. Siyah beyazlı takımdan ayrılması beklenen Portekizli futbolcu için devreye yeniden Atletico Madrid girdi. Beşiktaş’ın sözleşme uzatamazsa devre arasında satmayı planladığı futbolcu için İspanyol ekibi 3 milyon Euro ödemek istiyor. Beşiktaş ise bu sezon oldukça etkili performans ortaya koyan futbolcusunu kadrosunda tutmak için Fernandes’e önerdiği parayı Almeida’ya sunmaya hazırlanıyor.

İspanyol gazetelerinde çıkan haberin detayında Almeida’nın sözleşme yenilemek istemediği ve sezon sonunu beklemeyi düşündüğü iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi:14:36,