SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barış Şimşek ilk kez yapmıyor!

Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaki mücadelede gösterdiği performansla tepki çeken Barış Şimşek'in, geçen sezon da benzer bir hata yaptığı ileri sürüldü.

Güncellenme: 15:26, 19/12/2013
Barış Şimşek ilk kez yapmıyor!

Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında oynanan lig maçında gösterdiği performansla ve Ryan Donk’un “ikinci top” pozisyonunda verdiği kararla siyah beyazlı camiayı ayağa kaldıran hakem Barış Şimşek ile ilgili sürpriz bir iddiayı, Milliyet’ten Uğur Meleke dile getirdi.

Hakemin ikinci topu gördüğü anda düdük çalmadığını söyleyen Uğur Meleke, Barış Şimşek’in geçen sezon yaptığı bir kural hatasını dile getirdi. İşte Meleke’nin o satırları;

“1- Barış Şimşek'in, geçen sezon da Antalya-Kasımpaşa maçında kural hatası yaptığını biliyor muydunuz? Geçen sene Antalya'da oynanan maçın 70'nci dakikasında penaltı düdüğü çalan Şimşek, yarım saniye sonra Uche'nin şutu ağlara gidince ikinci düdüğü öttürüp golü vermişti. Mağdur olan Antalyaspor maçı kazandığı için TFF müsabakayı tekrar ettirmedi doğal olarak…

2- Kasımpaşa-Beşiktaş maçında Şimşek'in kafasının fena halde karışık olduğu, pozisyon sonrası hakem atışını Kasımpaşalılar'a bırakmasından da anlaşılıyor. Mağdur olan Beşiktaşlılar… Saçmasapan hareketi yapan Donk… Ama ceza alanı içindeki hakem atışı da Donk'un önüne bırakılıyor garip bir şekilde! Oysa Beşiktaşlılar o hakem atışı konusunda ısrar edip topu kazansalar belki de tekrar pozisyon üretebilirlerdi.

3- Aynı gün gündüz saatlerinde Ankara'da bir “ikinci top fiyaskosu” daha olduğunu da unutmayalım. G.Birliği-G.Saray maçında sahaya giren ikinci topu kendisi dışarı atmak için vakit ve konsantrasyon kaybeden Yunus Yıldırım, tekrar oyuna döndüğü anda oluşan penaltı pozisyonunu kaçırdı. Melo'nun Tosiç'e hamlesini bence hiç iyi göremedi Yıldırım…”

Yayınlanma Tarihi:09:58,