SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sow için 15 milyonu reddetti!

Sarı-lacivertli yönetimin sezon başında Newcastle United’a 15 milyon euroya satmadığı Moussa Sow’un değeri her geçen gün biraz daha artıyor.

Güncellenme: 08:19, 18/12/2013
Sow için 15 milyonu reddetti!

Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı Moussa Sow her geçen gün değerini biraz daha artırıyor. Sezon başı İngiliz ekibi Newcastle United'ın bu oyuncu için transferin son gününde yaptığı 15 milyon euroluk teklifi geri çeviren sarı-lacivertli yönetimin, aldığı bu karardan dolayı şimdilerde bir hayli memnun olduğu öğrenildi.

Milliyet’in haberine göre; Futbolunu geliştiren ve artık defansif anlamda da takıma katkı sağlayan Sow için İngilizlerin yine devre arası kulübün kapısını çalması bekleniyor. Ancak sarı-lacivertliler golcü futbolcuyu kesinlikle bırakmayı düşünmüyor.

Sezon sonu birçok kulübün Senegalli oyuncu için teklif yapmasını bekleyen Fenerbahçe Yönetimi'nin kapıyı en az 20 milyon eurodan açacağı belirlendi. Teknik Direktör Ersun Yanal'ın Sow'un satılmasını kesinlikle istemediği ancak astronomik bir rakam karşısında kulübün menfaatleri doğrultusunda transfere yeşil ışık yakabileceği kaydedildi.

İSMAİL KARTAL’IN BÜYÜK ETKİSİ

Bu arada Sow'un bu sezonki performansındaki en büyük pay sahiplerinden birinin ise yardımcı antrenör İsmail Kartal olduğu ortaya çıktı. Kartal'a güvenen ve sürekli kendisinden fikirler alan Senegalli yıldızın bu seviyeye çıkmasında deneyimli hocanın futbolcuyla yaptığı birebir görüşmelerin etkili olduğu bildirildi. Hem fizik, hem de mental açıdan Sow'u maçlara mükemmel hazırlayan Kartal, Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte adeta yıldız oyuncuyu yeniden yarattı.

Yayınlanma Tarihi:08:12,