SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

17 Aralık operasyonunun gündeme bomba gibi düşmesinin ardından eski davalarla ilgili çarpıcı yorumlar ortaya çıkmaya başladı.

CNN Türk’te yayınlanan ‘Karşı Gündem’ programında konuşan ve AKP’ye olan yakınlığıyla bilinen Akif Beki, yoluzluk operasyonlarının konuşulduğu programda şike davasına ilişkin çok çarpıcı bir yorumda bulundu.

CNN Türk ekranlarında gazeteci Aslı Aydıntaşbaş hazırladığı Karşı Gündem’ programında bu sabah Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanlarından olan ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akif Beki, şike davası için “deliller palavra çıktı” dedi.

17 aralık operasyonunda ortaya atılan iddiaların ve belgelerin gerçek olmayabileceğini ve davayı daha sarsıcı hale getirmek için bu tarz iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Akif Beki, örnek olarak 3 Temmuz 2011’de başlayan ve 2 yılı aşkın süredir gündemden hiç düşmeyen şike soruşturmasını örnek gösterdi.

Beki yapılan operasyonları ve ortaya atılan iddiaları değerlendirirken yaptığı açıklamada, “Bunu ne kadar sarsıcı hale getirirsek o kadar iyi gibi bir anlayış var. Geçmişte yapılan şike operasyonunda Aziz Yıldırım’a çantayla giden şike paralarının nasıl bir komedi olduğu ya da şike paralarını sayarken görüntülenen futbolcu iddilarıyla o davanın nasıl sarsıcı bir hale getirildiğini gördük. O iddiaların hepsinin palavra olduğu ortaya çıktı ” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:11,