SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandes kararını verdi

Kasımpaşa-Beşiktaş karşılaşmasında sahaya girerek Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes kendisine tekme atan taraftar hakkında kararını verdi.

Güncellenme: 08:08, 18/12/2013
Fernandes kararını verdi

Milliyet’in haberine göre; Fernandes’in kendisine tekme atan futbolcu ile ilgili şikayetçi olmayacak. Portekizli’nin bu kararı almasının sebebinin ise mahkeme ile uğraşmamak olduğu öğrenildi.

Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes’e tekme atan Mustafa Özel, adlı taraftar gözaltına alınmış ve adliyeye getirilmişti. Savcılık sorgusunun ardından da serbest kalmıştı.

ALİ RIZA DİZDAR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Şüphelinin serbest bırakılması üzerine Beşiktaş kongre üyesi olan avukat Ali Rıza Dizdar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Mustafa Özel, hakkında suç duyurusunda bulunan Dizdar, “Pazar günü yapılan Kasımpaşa-Beşitaş maçında sahaya girerek üyesi olduğum Beşiktaş Spor Kulübü’nün futbolcusuna arkadan tasarlayarak, kasıtlı olarak tekme atan kişi, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilerek huzurlarınıza getirilmiştir. Akabinde Beşiktaşlı olduğunu iddia eden bu kişinin, kulüp üyeliğiyle ilgisi bulunmadığı gibi, yapmış olduğu saldırıyla sadece sporcumuzu kasıtlı olarak yaralamaya teşebbüs etmemiş, kulübümüzün manevi değerlerini hiçe saymıştır.” dedi.

Derneklerin en önemli unsurunun genel kurullar olduğunu ve genel kurul üyelerinin suçtan zarar görme ihtimali nedeniyle şikayette bulunma hakları olduğunu belirten Dizdar, “Tazminat haklarım saklı kalmak üzere, Beşiktaş kulübünün 2661 sicil nolu kongre üyesi olarak bu kişi hakkında duyduğum üzüntü nedeniyle, kulübümüze karşı yapılan saldırıdan ötürü şikayetçiyim.” ifadelerini kullandı.