SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, 2-1 kazandıkları Beşiktaş maçında, skora etki edecek herhangi bir olayın yaşanmadığını söyledi.

Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes’e saldıran taraftar nedeniyle galibiyetin keyfini çıkaramadıklarını belirterek, “Fernandes ve Donk’un pozisyonları olmasaydı, bizim için her şey daha güzel olacaktı. Şunu net bir şekilde ifade etmek isterim ki maçın skoruna etki edecek hiçbir olay yaşanmadı. Evet, Almeida’nın Donk ile yaşadığı olay tartışıldı ama hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Herkes pozisyonun penaltı olduğunu düşünüyor ama iki kelimeyle söylüyorum, penaltı değil” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ MAÇINI GEREKİRSE YENİDEN OYNARIZ”

Beşiktaş yönetiminin maçın yeniden oynanması için itiraz ettiğinin hatırlatılması üzerine genç çalıştırıcı, “Gerekirse maçı yeniden oynarız. Ama dediğim gibi bunu gerektirecek bir neden yok. Konuyla ilgili yetkili makamlar en doğru kararı alacaktır. Bize, ‘çıkın tekrar oynayın’ derlerse ne yapacağız? Hayır, oynamayız mı diyeceğiz? Elbette çıkıp yeniden oynayacağız” ifadelerini kullandı

“BEŞİKTAŞ BİR KİŞİDEN DEĞİL, ÇOK KİŞİDEN BÜYÜK”

Beşiktaşlı Fernandes’e de sahip çıkan Arveladze, Portekizli oyuncunun Süper Lig’e renk kattığını kaydederek şunları söyledi:

“Fernandes çok iyi bir oyuncu. Futbolu seviyorsanız ve futboldan keyif almak istiyorsanız, Fernandes’i seyretmeniz yeterli. Onun kalitesindeki oyuncular bazen fazla alıngan ya da tavırlı olabiliyor. Bir kişi sahaya atladı diye kendisini çok seven Beşiktaş’ı bırakacağını tahmin etmiyorum. Beşiktaş, bir kişiden değil çok kişiden büyük. Maç sırasında çok öfkelendiği için oyundan çıkmak istediğini düşünüyorum.”

“BENİM OYUNCULARIM KORUDU”

Şota Arveladze ayrıca Beşiktaş’ın karşılaşma sırasında dokuz kişi kalmasından memnuniyet duymadıklarını da vurgulayarak, “Taraftar sahaya girip Fernandes’i yere indirince benim oyuncularım olayın büyümesini engelledi. Yani Fernandes’i benim futbolcularım korudu, kendilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaşlı oyuncuların gördüğü kırmızı kart kurallar dahilinde doğru. Futbolcularım içinden sevinse de ben rakibin eksik kalmasından hoşlanmadım” şeklinde konuştu.