SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, Spor Toto Süper Lig’de yaptıkları Kasımpaşa maçında yaşanan olaylarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) adil karar vermesini beklediklerini söyledi.

Torunoğulları, BJK TV’de yer alan açıklamalarında, Kasımpaşa maçında yaşananların herkesin vicdanını derinden yaraladığını belirterek, “Bundan sonra stoperler maça topla çıkacak ve golleri o şekilde önleyecek. Avrupa basını Türk futbolunun haliyle dalga geçiyor. TFF ve MHK olayları sahipleniyor. Hakemin hata yaptığını kabul etmesi ya da istifa etmesi gerekiyor. Maçın başından sonuna kadar birçok acayiplikler yaşandı” ifadelerini kullandı.

“Maçtan sonra bizim şerefli ikinciliklerimizde görev almış, yani canı yanmış ağabeyimiz açıklama yapıyor ve hakem raporunu etkiliyor” diyen Torunoğulları, “Talimat mı aldınız ne yapmak istiyorsunuz? TFF’de kuralsızlık kural oldu. Rapor değiştirildi. Yayıncı kuruluşun Alman yorumcusu, ‘Donk mağdur oldu’ diyerek Türk halkının zekasıyla alay etti. Maçın tekrarı ve Donk’un yaptığı hareketin ceza alması için gerekli başvuruları yaptık” diye konuştu.

Camia olarak kenetlenmeleri gerektiğini kaydeden siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi, şunları söyledi:

“Bu olayları başımıza getirenler ne yazık ki Beşiktaşlılar. Yönetimimizin başarılı olmasını istemeyenler var. Her zeminde Beşiktaş’ın haklarını korumayı sürdüreceğiz. Galatasaray maçında yaşanan olaylar nedeniyle aldığımız cezalar sonucu puan kayıpları yaşadık. Şampiyonluk yolundaki rakiplerimizle oynadığımız maçlarda aleyhimize ilginç hatalar yapıldı. Galatasaray maçında oyunculara müdahale olmadı ama hükmen yenik sayıldık. Kasımpaşa maçında oyuncumuza saldırıldı, bakalım TFF ne ceza verecek. Sahaya giren saldırganı TV programına çıkardılar. Bunun dünyada örneği yoktur. Beşiktaş’a komplo yapıldığını düşünüyoruz. Yasaların bir an evvel değişmesi lazım. Fernandes’e tekme atıldı, bıçaklansaydı ne olacaktı. Hakemlerimiz yetersiz. Oyuncularımızın psikolojileri bozuldu. Donk’un yaptığı hareketi umarım teknik direktörü ve yöneticileri cezalandırır.”

Teknik direktör Slaven Bilic’in de olaylar nedeniyle şaşkınlık içinde olduğunu vurgulayan Torunoğulları, “Yaşanan olaylara anlam vermeye çalışıyor. Bilic’e güveniyoruz. O da bu lige ayak uydurmaya çalışıyor. Hocamızın da hataları olabilir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:45,