SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA kokartlı hakemlerimizden Fırat Aydınus’la ilgili “UEFA’da klasman düştü” haberi gündeme bomba gibi düşerken bu iddianın gerçek dışı olduğu ortaya çıktı…

MHK yetkilileri, Fırat Aydınus’un UEFA’da bulunduğu katagoriden düşme gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Bu yanlış algılamanın nedeni UEFA daha önce Elit kategori, Elit Development kategorisi ve 1.kategori olarak adlandırdığı hakemlerini bundan böyle elit ve 1.kategori olarak adlandırma kararı aldı. UEFA Development kategori adlandırmasını kaldırdı. Bu kategoridekilerle 1. kategori tek bir klasman haline getirildi. Yani Fırat Aydınus’un bulunduğu development kategorisi bundan böyle UEFA 1.kategori olarak adlandırılmış oldu. Fırat Aydınus klasman filan düşmedi aynı kategoride yoluna devam ediyor” bilgisini paylaştılar.

Fırat Aydınus’un bulunduğu development katagorisinden sadece bir hakem bu yıl Cüneyt Çakır’ın bulunduğu Elit katagorisine yükseltilirken Aydınus’un yine aynı katagoride maçlar almaya devam edeceği öğrenildi.