SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski yöneticisi Abdürrahim Albayrak, NTV Spor’a konuştu. Juventus galibiyetin önemine değinen Albayrak, Chelsea kurasıyla ilgili de inancını açıkladı.

Albayrak, Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki şansıyla ilgili olarak; “Juventus galibiyeti Galatasaray için çok önemliydi. Dortmund’un çıkmasını çok istiyordum. Taraftarların bir hazırlığı vardı. Chelsea çıktı. Galatasaray’da oynayan futbolcular dünyanın en iyilerinden. Onun için Chelsea maçının yüzde 50 yüzde 50 olduğunu düşünüyorum. İlk maçı müthiş taraftar desteğimizle burada oynanamamızın bir avantaj olacağını düşünüyorum. Gol yemeden kazanırsak büyük bir avantaj olacak bizim için” dedi.

“MELO’NUN MANGAL GİBİ YÜREĞİ VAR” “Maçtan çıktık, telefonum kilitlendi. Melo’nun sözlerinden sonra ben de çok duygulandım. Melo’da mangal gibi bir yürek var. Demek ki çalıştığınız zaman herkes sizi görüyorr. Melo’ya çok teşekkür ediyorum.Florya’yı özledim. Geçen gittim oyuncularla hasret giderdim. Galatasaraylı’nın ne yapması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyorum.”

“GALATASARAY’A HİZMETTEN KAÇMAYI DÜŞÜNMÜYORUM” “Muhakkak, Galatasaray’a tekrar hizmet etmek istiyorum. Oralara gelmeden ölürsem toprak atak yukarıya. Yine Galatasaray’a hizmetten kaçmayı düşünmüyorum. Nefesimin son damlasına kadar Galatasaray’a hizmet için varım.”

“UJFALUSİ YAPILABİLECEK EN GÜZEL İŞ” “Ujfalusi ismini ortaya atan ilk benim. Ujfalusi yapılabilecek en güzel işlerden bir tanesi. Nasıl kaleci antrenörü varsa, defansı çalıştıracak bir antrenörümüz yoktu. Defanstaki sıkıntının da böylece halledileceğini düşünüyorum. Ujfalusi’nin teknik heyete dönmesinden dolayı çok mutluyum. Ujfalusi çok iyi bir insan. Galatasaray’a çok şey katacağını, ikili diyaloglarda fayda katacağını düşünüyorum.”

“4. YILDIZ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ” “3. yıldızı taktığımızda yönetimdeydim. 4. yıldızı takmamız için her şeyi yapacağız. 11 puan fark var. İnşallah sezon sonuna kadar daha açmadan, azaltarak ikinci yarının Galatasaray için daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Trabzonspor ile önemli bir maç oynaycağız. Bu gerginlikleri ortadan kaldırmak için el ele kol kola sahaya çıkmamızı, taraftarların yan yana maç izlemesini istiyorum. Kim kazanırsa onu alkışlayalım. Yeni bir sayfa açalım. Kavgalı gürültülü maçları insanlar da seyretmek istemiyor. Hep berabere el ele kol kola çıkalım. Benim yanımda Trabzonspor taraftarları otursun. Güzel bir ortam oluşturalım. Güzel bir maç olmasını diliyorum.”

“TRABZONSPOR’UN TARAFTARA ÇOK İHTİYACI VAR” Trabzonspor bu kadar başarılı maçlar geçirmiş, lider olmuş ama malesef Juventus gibi Şampiyonlar Ligi’nden elenen bir takım çıkıyor. Ben inanıyorum ki Avni Aker’deki Trabzonspor taraftarlarına çok güveniyorum. Trabzonspor’un onlara çok ihtiyacı var. Hem ligde hem UEFA Kupası’nda takımlarına sahip çıkmalarını bekliyorum. Trabzonspor’un Avni Aker’de Juventus’u -Albayrak duygulu konuştu yeneceğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi:15:00,