SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki hüsrana rağmen, Süper Lig'deki takipçileriyle arasındaki puan farkını her geçen hafta daha da açan F.Bahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, yoğurdu üfleyerek yiyor. Futbol otoriteleri ligin bitimine 19 hafta kala sarı-lacivertlileri daha şimdiden ‘şampiyon' ilan etse de, genç teknik adam öğrencilerinin rehavete kapılmaması için her yolu deniyor.

Geçtiğimiz cuma günü oynanan Akhisar karşılaşmasından önce “Ligin açılış maçını oynamak bizim için avantaj, rakiplerimizin ne yapacağını göreceğiz” diyen başarılı çalıştırıcı, G.Saray ve Beşiktaş'ın puan kaybetmesiyle derin bir ‘Oh' çekerken, aradaki 11 puanlık farkı çok da önemsemiyor.

Sow ve Emenike'nin forma şansı bulamadıkları için huzursuzluk çıkardığı dönemlerde kriz yönetimiyle başkan Yıldırım'dan tam not alan Yanal, önemli bir avantaja sahip olduklarını itiraf etse de öğrencilerini karşılaşmalara “Kimilerine göre şimdiden şampiyonuz. Ancak bu köprünün altından daha çok sular akacak. G.Saray'la olan 11 puanlık farka rağmen ben rakiplerimizin sadece 1 puan puan önündeyiz” sözleriyle hazırlıyor.