SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “UEFA’nın yetkili mercileri ‘bu federasyonu değiştirmeyecek misiniz, biz rahatsızız’ diyor” iddiasında bulundu.

Hacıosmanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kura çekimi için geldikleri İsviçre’de çeşitli temaslarda bulunduklarını anlattı.

“Türk futbolu yanmasın” diye gerekli olanları çeşitli defalar söylediklerini anlatan Hacıosmanoğlu, “Yarın, Türk futbolunun karşılaşacağı ve adı geçen takımların yaşayacağı zorlukların sorumlusu, bugün Türk futbolundaki adaletsizliği temizlemeyenler olacak” dedi.

Geçmişte Avrupanın ünlü takımların bile ceza aldığını hatırlatan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Görüştüğümüz kişiler, ‘Türkiye olarak şikeyi yapabilirsiniz, örtbas edebilirsiniz’ diye düşünüyorlar ama yakında herkes görücek kimin nereye, nasıl müdahale edeceğini.

UEFA’nın yetkli mercileri ‘bu federasyonu değiştirmeyecek misiniz’ diyor. ‘Biz rahatsızız’ diyor. Bunu bilen Federasyon buraya geldiğinde o itibarsızlığı görüyor. Onlar gerekeni yapmazsa hem Türk futbolseverleri hem de sonrasında futbolun patronu var. FIFA var. Onlar gerekeni yapacak ama bu bedelin altından nasıl kalkacaklar merak ediyorum.

UEFA Başkanı Michel Platini ve yetkili insanlarla görüştük, onların düşünceleri de bizim düşüncemizden farklı değil, onlar da Avrupa futbolunun ve dünya futbolunun temizlenmesini istiyorlar.”

UEFA ve FIFA yetkililerinin, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan rahatsızlığını beyan ettiklerini iddia eden Hacıosmanoğlu, “Bu süreçte böyle devam edilmemesi gerektiğini ve federasyonu niye değiştiremediğimizi bize soruyorlar” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:29,