SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mali Şube ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla kamu ihalelerinde fesat ve rüşvet operasyonunu başlattı.

Mali Şube ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla kamu ihalelerinde fesat ve rüşvet operasyonunu başlattı. Gözaltına alınan 22 kişinin arasında bakan çocukları da bulunuyor.

Sabaha karşı başlayan operasyonda önceden tespit edilen çok sayıda adrese baskın yapıldı. Aralarında Trabzonlu işadamı Ali Ağaoğlu ve Trabzonspor’a yakınlığı ile bilinen ve sponsor da olan Reza Zerrab gibi ünlü isimlerin ve tanınmış işadamlarının da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Bununla birlikte ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab da gözaltına alındı. Bilindiği üzere Reza Zarrab; 3 milyon TL verip Trabzonspor’a sponsor olmuştu. Takım ligde ve Avrupa’da başarılı olursa, rakam da artacaktı.

Ünlü işadamına ait Royal Denizcilik Endüstriyel Makine A.Ş., kulüple sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Şimdilik 2013-2014 sezonunu kapsayan anlaşmanın devamının da gelmesi bekleniyordu.

TESİSLERİ SÜSLEMİŞTİ Zarrab, kulübe ilk etapta 3 milyon lira ödeme yaptı. Ancak takım ligde ve Avrupa kupalarında başarılı olursa, rakam da artacak. Yapılan anlaşma gereği; Trabzonspor tesisleri ve stadyumunu Royal Denizcilik’e ait afiş ve reklam panoları süsleyecek.

Yayınlanma Tarihi:12:54,