SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Orduspor’da teknik direktör Erkan Sözeri, “Zorlu ve çekişmeli bir yarış var. Bu yarışta en az hatayı yapan ipi göğüsleyecektir. Biz de en az hatayı yapanlardan olmak istiyoruz” dedi.

Sözeri, Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Orduspor’un duruşundan taviz vermeden yoluna devam edeceğini belirtti.

Hakemlere güvendiklerinin ve güvenmeye devam edeceklerinin altını çizen Sözeri, şöyle konuştu:

“Dünyadaki her ligde hatalar olabiliyor. Önemli olan art niyetin olmaması. Biz bu saygıyı hakemlerimize her zaman göstereceğiz. Onlardan da hassasiyet rica ediyorum. Çünkü biz zorluklar içerisinde bu mücadelede varız. Oyuncularım, zorlukların içerisinde, mücadelenin içerisinde olan ve var olmaya çalışan bir konumda. Bundan dolayı ortada bir emek var ve bu emeğe hassasiyet istiyorum. Bu konuda çok konuşanın hakkı korunacaksa biz aciz insan değiliz, bizim de sesimiz çıkar ama yine de biz duruşumuzu bozmayacağız.”

Sözeri, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ile ekibinin, alt liglerde oynanan maçları izleyerek oyuncu bakmasına ilişkin, şunları söyledi:

“Sayın hocamız Fatih Terim’in bu ligi taraması çok güzel bir şey. Ligimizde de farklı takımlarda yetenekli genç oyuncular ve yetenekli olgun oyuncular var. Bizde Anıl, Ferhat Öztorun ile gençlere baktığımızda Ziya, Canberk, Reha ve birçok oyuncu var. Bu tip oyuncular ligimizde var. Fatih hoca uzun soluklu biri olduğu için doğru bir yolda ilerliyor. Hem takımlarımız ile oyuncularımızı motive etmek adına güzel hem de bu ligi önemsemesi anlamında güzel. Fatih hocamıza teşekkür ediyorum.”

ZORLU VE ÇEKİŞMELİ BİR YARIŞ VAR

PTT 1. Lig’in bu sezon farklı formatta ilerlediğini ve heyecanlı geçtiğini vurgulayan Sözeri, “Zorlu ve çekişmeli bir yarış var. Bu yarışta en az hatayı yapan ipi göğüsleyecektir. Biz de en az hatayı yapanlardan olmak istiyoruz. Özellikle takımımızdaki sakat oyuncularımız iyileştikten sonra eski trendimizi tekrar takım ruhuyla birlikte birleştireceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

ANKARASPOR MAÇI

“Ankaraspor maçının bizim adımıza diğer maçlardan hiçbir farkı yok” diyen Sözeri, “Sadece iki aynı puanda oynayan takım ve derbi niteliğinde bir maç. Bizim için en alttaki takımla ya da en üstteki takımla oynarken takım ayrımı yapmıyoruz. Tabi ki taktiksel stratejilerimiz olacak ama bunun dışında her zaman deplasmanda nasıl oynuyorsak aynı formatta oynayacağız” ifadelerini kullandı.