SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuyt itiraf etti!

F.Bahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, bir dönem birlikte çalıştığı Benitez ve İspanyol teknik adamın yeni takımı Napoli hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 13:47, 17/12/2013
Kuyt itiraf etti!

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Liverpool’da bir dönem birlikte çalıştığı Rafael Benitez ve İspanyol teknik adamın yeni takımı Napoli hakkında açıklamalarda bulundu.

Sporx’in haberine göre; Rafael Benitez ile arasında çok sıkı bir bağ olduğunu ifade eden Kuyt, 2010 yılında Inter’in kendisini transfer etmek istediğini ancak Liverpool’un buna izin vermediğini dile getirdi.

Rafael Benitez ile sık sık görüştüğünü ifade eden Kuyt, “Benitez ile görüşüyoruz. Napoli’de mutlu olduğunu söylüyor, umarım İngiltere’de olduğu gibi İtalya’d da başarılı olur. Napoli’yi yakından takip ediyorum. Başta Higuain olmak üzere büyüleyici oyunculara sahipler. Takım olarak da Benitez’in karakteristlik özelliklerini yansırıyorlar. Napoli ile 5-6 aydır çalışmasına rağmen Benitez’in iyi bir takım yarattığını düşünüyorum. Belçikalı Mertens, olağanüstü bir yetenek ve bu yetenekleri ona doğuştan geliyor. Napoli, Şampiyonlar Ligi’nde de çok başarılıydı ve açıkcası 2. Turu hak ettiklerini düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçe’nin yıldızı Dirk Kuyt, Liverpool’da forma giydiği dönemde İtalyan devi Inter’den teklif aldığını ancak Liverpool’un bu teklifi değerlendirmeye dahi almadığını sözlerine ekledi.