SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de, sahasında Bursaspor ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor’da, teknik direktör Mustafa Akçay, 3 puan olarak düşündükleri maçı 1 puanla kapatmış olmanın kendilerini üzdüğünü ancak 90. dakikada 1 puan almanın da olumlu bir durum olduğunu söyledi.

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Avrupa kupası maçlarından sonra takımların genel olarak lig maçlarına düşük performansla başladığını dile getirerek “Ama bu akşam başından sonuna kadar maçı iyi götürdük. Performans ve mental olarak maça iyi hazırlandığımızı ve maçı istediğimizi söyleyebilirim. Ama futbol bu. Küçük hatalar, büyük sonuçları getirebiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Birinci golden çok, yedikleri ikinci golün değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Akçay, şöyle devam etti:

“Konsantrasyonumuzun yukarıda olması gereken anda ikinci golü yedik. Bu da tekrar bizim, maçı geriye almak için yüksek arzu, istek olmasına rağmen sahadaki duruşumuzu ve dengemizi bozdu. Ama 90. dakikada maçı bir puan olarak geri aldık. Üç puan olarak düşündüğümüz bu müsabakayı bir puanla kapatmış olmak bizi üzdü. Ancak 90. dakikada bir puanı almak da bir başka açıdan baktığımızda olumlu bir durum. Arkadaşlarımı emeklerinden dolayı kutluyorum.”

Akçay, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda İtalya’nın Juventus takımı ile eşleşmelerine ilişkin ise “Juventus ile eşleşmek güzel. Çünkü Trabzonspor tarihinde öyle takımlarla eşleşti. Popülist konuşmuyorum. Zaten Juventus gibi bir takımla karşılaşacaktık. Erken karşılaşmak bizim için iyi oldu” ifadesini kullandı.