SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu’nda oynanan mücadelenin normal süresi 1-1 eşitlikle sona erdi. Maçta 15’er dakikalık uzatmalarda da sonuç değişmeyince mücadele penaltılara taşındı. Penaltıları kazanan Elazığspor 5-3’lük skorla gruplara kalmayı başardı.

Maçın ilk yarısının başlama düdüğüyle birlikte iki takım da kontrollü oynamayı tercih etti. Zaman zaman hareketlenen mücadelede ev sahibi ekip yakaladığı fırsatlardan yararlanamadı ve maçın ilk yarısı 0-0 eşitlikle sonuçlandı.

Mücadelenin ikinci 45 dakikasında Tolunay Kafkas’ın öğrencileri taraftarının da desteğiyle oyuna ağırlığını koydu. Elazığspor savunmasına zor anlar yaşatan İlhan Parlak yakaladığı fırsatları değerlendiremedi. Dakikalar 74’ü gösterdiğinde Elazığspor, ev sahibi ekibin forması giyen Emre Özkan’ın kendi kalesine attığı gol ile 1-0 öne geçti.

Golden sonra baskısını arttıran Karabükspor rakip kalede tehlikeli ataklar üretmeye başladı. Dakikalar 89’u gösterdiğide ise Karabükspor, Elazığ forması giyen Pape Spw’un kendi kalesine attığı gol ile eşitliği yakaladı ve maçın normal süresi 1-1 eşitlikle tamamlandı.

15’er dakikalık iki uzatma dakikalarında ise Elazığspor teknik direktörü Okan Buruk, Serdar Özkan’ı oyuna dahil ederek gol yollarında etkili olmak istedi fakat başarılı olamadı. Uzatmalarda da eşitlik bozulmadı ve maç penaltılara gitti.