SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum da Trabzonspor deplasmanında istekli, arzulu ve özgüvenle oynadıklarını belirterek “Müsabaka içerisinde topu iyi muhafaza ettik, top alışverişlerimiz iyiydi. İkinci golümüz de güzeldi. Korner pozisyonunda bildiğiniz gibi Civelli’nin kafa vuruşu vardı, o gol olsaydı 3-1 ile zannediyorum maçı kazanırdık. Az farklı direğin yanından geçip gol olmadı” dedi.

Genel olarak bakıldığında en iyi müsabakalarından bir tanesini oynadıklarını ifade eden Daum, şunları kaydetti:

“Futbolcularımız her zaman limite oynamak, limiti aşmak için mücadele ediyorlar. Taktiksel olarak da benim direktifimi sahada yansıtmaya çalışıyorlar. Ama zaman zaman bireysel hatalar oluyor. Hatalar olmadığı zaman biliyorsunuz futbol içinde goller de olmuyor. Diğer yönüne baktığımızda kadro içerisinde çok fazla alternatifimiz de yok. Bu yüzden mevcut kadromuzda olan futbolcular bugünkü müsabakada olduğu gibi onlara yardımcı güven vermek durumundayız. Şimdiki takımı kıyasladığım zaman Trabzonspor’da oynayan futbolcuların milli takımlarda, Avrupa kupalarında çok tecrübeleri var. Buna baktığınızda bu farkı görmedik sahada. Öbür bakış açısına baktığımız zaman benim için hayal kırıklığı. Neden burada bir puan kazanmadık, iki puan kaybettik? Bireysel hatalardan kaynaklanan bir beraberlik. Baktığınızda hatadan sonra oluşan bir gol pozisyonu oldu. Birinci golü kabul edebiliriz ama ikinci golü kendi hatalarımızdan yedik.”

Amaçlarının devre arasında 3-4 oyuncu transfer etmek olduğunu söyleyen Daum, “Transfer etmek için değil de takıma katkıda bulunacak oyuncu transfer etmek istiyoruz. Yönetimle bu konuyu görüştük, hemfikiriz. Tabii sonu her zaman bütçeyle alakalı olur. Hangi futbolcuları alabilirsiniz veyahut hangi futbolcular bu ara transferinde gelmek ister. İsimleri de belirledik” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:15,