SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arasında kadrosunu güçlendirmek isteyen Beşiktaş transfer çalışmalarına devam ediyor. Forvette Eneramo, Mustafa Pektemek ve Ömer’den istediği verimi alamayan Beşiktaş; Gaziantepspor’un forveti Cenk Tosun’u kadrosuna katmak üzere.

Bizzat başkan Fikret Orman tarafından yönetilen bu operasyonda sona yaklaşıldı. Cenk’in Beşiktaş’a gelmesi konusunda babası Şenol Tosun ile özel olarak görüşen Fikret Orman bu transfer ile ilgili kesin söz aldı ve el sıkıştı.Sezon sonu serbest kalacak Cenk Tosun için Gaziantepspor’a Mustafa Pektemek ve bir miktar para teklif edilecek. Gaziantepspor yönetimi kabul etmez ise,Cenk sezon sonu bedelsiz olarak transfer edilecek.

Beşiktaş’a gelmek için son derece istekli olan Cenk Tosun, yönetimin sözleşmeyi uzatma isteğine bugüne kadar kesinlikle hayır dedi. Gaziantepspor yönetiminin sözleşme uzatmadığı için Cenk Tosun’u kadro dışı bırakmak istediği ama teknik direktör Sergen Yalçın’ın bunu engellediği öğrenildi. Beşiktaş’a gelmek için sezon sonunu beklemek istemeyen Cenk Tosun yönetimden siyah beyazlıların teklifini kabul etmelerini istiyor.