SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özel bir üniversitenin düzenlediği ödül törenine katılan Fenerbahçe eski ikinci başkanı Nihat Özdemir, sarı – lacivertli takımın ligde gösterdiği performansı değerlendirdi.

Nihat Özdemir, futbolda sürdürülebilen performansın önemli olduğunu ve Fenerbahçe’nin bugüne kadar bunu başardığını belirterek, “Sezonun başından beri tek mağlubiyetimiz Torku Konyaspor maçı. O maçta da 2-0 öndeydik ama mağlup olduk. Futbolda performans çok önemli, bir performansın devam etmesi çok önemli. Şu anda Fenerbahçe futbol takımı çok iyi bir performans gösteriyor ve bunun devam etmesini diliyorum. Lig çok uzun bir dönem ve daha oynayacağımız 19 maçımız var. Her maçta da 3 puan önemli. Galatasaray, Beşiktaş ve Kasımpaşa’dan öndeyiz; ama şu anda ki puan farkı 3 puanlık sistemde çok önemli farklar değil. Bu başarının devam etmesini diliyorum. Sezon sonunda da şampiyonluk ipini bizim göğüsleyeceğimize de bütün kalbimle inanıyorum.” diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’la ilgili bir soru üzerine Özdemir, “Dönem dönem Fenerbahçe’ye teknik direktör tayin ederken Ersun Yanal’ın ismi gündeme gelmişti. Fakat o zaman tercihimizi başka hocalarımızla kullandık. Onlarla da başarıya ulaştık diyebilirim her zaman. Ersun hoca zor bir zamanda zor bir görevi üstlendi. Şu ana kadar getirdiği performans da gayet iyi. Takımımız iyi gidiyor. Ama daha işin başındayız. Ortasına bile gelmedik. Onun için bu ciddiyeti, bu performansı devam ettirmeliyiz. Sezon sonunda şampiyon olmayı özledik. İki senedir şampiyonluktan uzağız. En kısa zamanda tekrar şampiyonluğumuza kavuşmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:24,