SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’de hesap tutmak üzere

"Fenerbahçe lige 11'de 11 ile başlar sonra düşer" teorisi tutmadı. Zira sarı-lacivertliler, 11 maçlık periyotta Konyaspor ve Trabzonspor'a bıraktıkları 5 puanı, son 4 maçta 10 puan toplayarak telafi etti.

Güncellenme: 08:33, 17/12/2013
F.Bahçe’de hesap tutmak üzere

Süper Lig’in ilk yarısını lider olarak bitirmeyi garantileyen Fenerbahçe, Ersun Yanal’ın sezon başı hedefine de ulaşmak üzere.

Sabah’ın haberine göre; Fikstür çekildiğinde, Topuk’taki tesislerde yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan Yanal, 41-44 puan arası bir hedef belirlemişti. Yanal ve yardımcılarının ortak görüşü, ilk 11 maçın da kazanılma ihtimalinin yüksek olduğu yönündeydi. Yani “F.Bahçe lige 11’de 11’le başlar, Galatasaray galibiyetinin ardından oynayacağı zorlu maçlarda kayıp yaşar” düşüncesi hakimdi.

KONYASPOR VE TRABZONSPOR HESAPTA YOKTU!

Ancak bu hesap ilk 11 maç için de sonrası için de tutmadı. Konyaspor yenilgisi ve Trabzonspor beraberliğiyle hesapta olmayan 5 puan kaybedildi. Ancak bu 5 puan, kayıpların olacağı düşünülen zorlu Antalya, Beşiktaş, Rize ve Akhisar maçlarında alınan 10 puanla telafi edildi.

44 PUANA 2 GALİBİYET KALDI

Bu 4 maçta alınan 10 puan Fenerbahçe’nin, Yanal’ın sezon başı belirlediği rotada kalmasını da sağladı. Yanal ve yardımcıları, 17 maçlık ilk yarı için 41-44 puan gibi bir performans bekliyordu. F.Bahçe 15 maçlık periyotta topladığı 38 puanla bu hedefe çok yaklaştı. Şayet kalan 2 maç da kazanılırsa, 44 puan yani en üst hedef yakalanmış olacak.