SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, yarın(18 Aralık) Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçında yapacakları Fethiyespor maçını kazanıp, gruplara kalmak ve Türkiye kupasında da adım adım hedefe doğru gitmeyi arzuladıklarını bildirdi.

“Kupada yolumuza devam ediyoruz. Fethiyespor maçı, gruplara kalmak için son maçımız” diyen Hoşcan, şunları kaydetti:

“Takımımızın morali yerinde, yüzler gülüyor, sıkıntımız yok. Tabi hiçbir maçı hafife almak gibi bir lüksümüz yok. Çünkü futbolda tek bir şey var. Her maçın final havasında olması lazım. Her maça final havasında çıkıyoruz. Yarın Fethiyespor’u yenerek gruplara kalmak ve Türkiye Kupası’nda da adım adım hedefe doğru gitmek en büyük arzumuz. Yine futbol, sahada konuşuluyor. Futbolcularında yarın burada taraftarın önünde gereğini yapacaklarına inanıyorum.”

‘DEĞERLENDİRMELERE GÖRE YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ’

Önümüzdeki hafta içerisinde teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile birlikte, takım içi değerlendirmede bulunacaklarına değinen Hoşcan, şöyle devam etti:

“Geniş bir kadromuz var. 31 kişilik bir ekibimiz var. Bunun yanında sözleşmesi biten futbolcularımız bulunuyor. Bununla ilgili iyi bir planlama içinde olmak istiyoruz. Hocamız da aynı fikirde, biz de yönetim olarak aynı düşünce içerisindeyiz. Bu hocamızın programı ve takımla ilgili düşünceleri belli olduktan sonra gereğine bakacağız. Şu anki durumda transfer olayını pek düşünmüyoruz. Özellikle devre arası transferleri olumlu bulmuyorum. İyi bir kadromuz var ama transfer gerekliyse de elimizden geleni yaparız. Hocamız da bu konuda duyarlı. Futbolda hiçbir zaman transfer bitmez. Belli oyuncularımıza gelen teklifler başladı fakat bunları şu an konuşmak ve dillendirmek de istemiyoruz. Bundan sonra bu değerlendirmelere göre yol haritamızı belirleyeceğiz. Hedefimiz, Avrupa kupalarına giden ve sürekli iyi bir performans sergileyen, Türkiye Kupası’nda final oynamak ve kupayı almak, ligde de şampiyonluğu kovalayan bir yapı içinde olmak. Bunlar bir yıl içinde olacak olaylar değil ama biz bu sürece başladık.”