SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda Chelsea ile Galatasaray’ın eşleşmesinin yankıları devam ediyor.

2004-2012 arasında Chelsea forması giyen ve kulüp tarihine geçen Didier Drogba ile Chelsea taraftarının buluşması merakla beklenirken bu eşleşme takımın teknik patronu Jose Mourinho kadar taraftarları da mutlu etti.

Chelsea teknik direktörü Jose Mourinho geçtiğimiz hafta Galatasaray ile eşleşmelerinin güzel olabileceğini söylerken, gerçekleşen bu kura sonrası gözler son 16 turunda ilginç hikayelere sahne olacak bu maça çevrildi.

Maçın oynanacağı 26 Şubat’a iki aydan fazla bir süre olmasına karşın tartışmaların ekseninde Drogba’nın Chelsea’ye karşı mücadele etmesi ve olası bir gol atması durumunda taraftarlar ve Fildişili yıldızın nasıl bir reaksiyon vereceği yer alıyor.

Chelsea taraftarları ise kura sonrası Drogba ile tekrar buluşacak olmanın sevincini yaşarken, şaşkınlıklarını da gizleyemedi.  Drogba ise kura sonrası yaptığı açıklamada  “Turnuvanın en şanlı oyuncusu benim, ne kura ama! İki maçı da evimde oynayacağım” diyerek taraftarları coşku içine soktu.

Taraftarların bazılarının kura sonrası görüşleri şu şekilde;

Mariana Hernandez @nitahndz We’re coming for you Didier! You’ll be back home. #CFC #UCLdraw (Senin için geliyoruz Didier! Eve döneceksin…)

Erico Drogba @DrogbaThaDj If Drogba scores against Chelsea il celebrate #CFC (Eğer Drogba Chelsea karşısında gol atarsa alkışlarım…)

@CoryGoldEleven #Spurs sack AVB and Drogba is returning to #cfc happy Monday!!! (Tottenham, Villas Boas’ı gönderdi, Drogba buraya geliyor. MutluPazartesi.)

@MrTtrain Drogba coming home ???? still gotta take care of business #cfc (Drogba eve mi geliyor??? Hala iş yapabilir durumda…)

@ShauryaCFC The kinda reception King Drogba will get at Stamford Bridge would be simply unbelievable. #CFC #Excited (Kral Drogba’yı Stamford Bridge’da ağırlamak en saf haliyle inanılmaz olacak)

@TopperBelfast Fancy our chances against Galatasaray. We can handle them away. Went quite well last time we visited “Hell” 5-0 #cfc (Galatasaray karşısında şansımız var. Turu geçebiliriz. En son “Cehennem” dedikleri yere gittiğimizde 5-0 kazanmıştık.)

@Ryan_Schoppler Watching drogba return will be emotional don’t know how to take it when he scores #legend #cfc (Drogba’nın dönüşünü izlemek duygusal olacak. Gol attığında neler olacak bilmiyorum. Ne yapacağını da. Efsane.)

@VtorDante Seriously, I don’t know if I can stand Drogba playing against Chelsea. #cfc (Ciddi söylüyorum, Drogba’yı Chelsea’ye karşı oynarken izlerken izleyebilecek miyim bilmiyorum.)

Yayınlanma Tarihi:09:25,