SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba, Chelsea’ye gol atmak isteyecek mi?

Galatasaray'ın Devler Ligi'nde rakibi olan Chelsea'nin resmi internet sitesinde, efsanelerden Pat Nevin'in Drogba'nın geri dönüşü hakkında ilginç görüşlerine yer verildi.

Güncellenme: 20:40, 17/12/2013
Drogba, Chelsea’ye gol atmak isteyecek mi?

Şampiyonlar Ligi 2. Tur’unda Chelsea ile eşleşmesinin yankıları sürüyor. İngiliz devinin resmi internet sitesinde, kulübün efsane oyuncularından 1983-88 yılları arasında Chelsea forması giyen Pat Nevin’in görüşlerine yer verildi.

Mavi-beyazlı ekipten ayrıldıktan sonra, Everton forması ile eski takımına rakip olan Nevin, Drogba’nın Stamford Bridge’e dönecek olması üzerine yorumlarda bulunurken, “Drogba, Chelsea’ye karşı gol atmak isteyecek mi?” sorusunu taraftarlara yöneltti ve kendi yaşadığı zorluktan da bahsetti.

İşte Chelsea resmi sitesinde yer alan yazıdan bir kısım…

“Çok az sayıda oyuncu bize karşı gol attığında Chelsea taraftarı sevinir, bizi Şampiyonlar Ligi’nden dışarıya atacak bile olsa. Çok oyuncu burada kibar bir karşılama ile karşılanır, ki 90 dakika tamamlandığında bazıları bizim için muhteşem oyunculardır. Drogba için gerçekten özel olacak. O buraya döndüğünde ona hoşgeldin diyen pankartların olması beni şaşırtmayacak. Eğer hat-trick yaparsa, güç bela bir söylenme olacaktır taraftarlar arasında.”

“Buradaki problem, o gerçekten Chelsea’ye karşı gol atmak isteyecek mi? Şu anda öyle gözüküyor, fakat eğer özel bir ilişkin varsa, Chelsea ağlarını sarsmak gerçekten acı verici olacaktır. Bunu biliyorum, çünkü ben de Everton’a gittikten sonra, Stamford Bridge’e döndüğümde bunu yaşamak zorunda kalmıştım. Kariyerimde çok fazla karşı karşıya pozisyon kaçırmadım ve o anda da “Bunu gerçekten yapmak zorunda mıyım?” diye düşünmek için zamanım oldu. Profesyonellik öne çıktı ve topu ağlarla buluşturdum. Fakat bu benim attığım ve bağırsaklarımın düğümlenmesine neden olan tek gol oldu. Pas atabileceğim ve bu kirli işi yaptırabileceğim bir arkadaşım da yoktu. Galatasaray şehre geldiğinde neolacaksa olacak, fakat ben bunu görmek için sabırsızlanıyorum. ”

(Sporx)