SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla, eski teknik direktörleri Samet Aybaba’nın “Genellikle çoğu antrenmana alkollu geliyordu. Ağzının kokusu yüzünden onla eşleşmek istemeyen futbolcu arkadaşlarımız oluyordu” şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ve Aybaba’nın iddia ettiği gibi Fernandes’in satılması için yönetime bir rapor sunmadığını açıkladı.

İşte Beşiktaş’ın açıklaması…

“BJK Futbol Komitesi'nin eski teknik direktörümüz Samet Aybaba'nın basında yer alan iddialarına ilişkin yaptığı açıklama şöyle: Eski teknik direktörümüz Samet Aybaba'nın basın yoluyla yaptığı açıklamaları üzüntüyle karşıladığımızın bilinmesini isteriz.

Eski teknik direktörümüz 2012-2013 sezonu boyunca futbolcumuz Manuel Fernades'in oyun planı içerisinde vazgeçilmezi olduğunu ifade etmiş ve 27 Süper Lig maçında kendisine forma vermiştir.

Eski teknik direktörümüz Aybaba'nın açıklamalarında iddia ettiği gibi 2012-2013 sezonu içerisinde bu futbolcumuzla yolların ayrılması gerektiğine dair herhangi bir raporu yoktur.

Kulübümüzde futbolcu transferlerinin ve transfer görüşmelerinin Futbol Komitesi tarafından gerçekleştirildiği ortadayken, Aybaba'nın açıklamalarında belirttiği transfer görüşmelerini hangi yetkiyle yapmış olduğu merak konusudur. Bir başka kulüple sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla kulübünün bilgisi dışında yapılmış bir transfer görüşmesi iddiasının futbolun etik kuralları çerçevesinde bir yanlış anlaşılma olarak değerlendirileceğini ummaktayız.

Beşiktaş'ın ekmeğini yemiş, kaptanlık yapmış kişilerin zor günlerde puslu havaları kişisel hesaplarını ortaya dökmek için fırsat biliyor olmalarını kamuoyunun ve tüm Beşiktaşlıların takdirine bırakıyoruz.

Yayınlanma Tarihi:17:31,