SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü, Beko Basketbol Ligi’nde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanan karşılaşmada Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer’e yapılan saldırıyı kınadı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Dün oynanan Pınar Karşıyaka-Galatasaray Liv Hospital Basketbol karşılaşmasında basketbol şube koordinatörümüz Murat Özyer’e yapılan çirkin ve aşağılık saldırı sporda şiddet olaylarının varmış olduğu düzeyin açık bir göstergesidir” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Planlı ve güdümlü olduğu her açıdan belli olan bu saldırı, bir toplumsal taşkınlık vakası veya basit bir polisiye olay olarak nitelendirilemez. Şiddetle kınadığımız ve mevcut Pınar Karşıyaka yönetiminin tamamen dışında planlanmış olduğuna inandığımız bu olay, basketbolumuza sızan mafyavari bir anlayışın somut örneğidir.

Galatasaray Kulübü olarak başta Basketbol Federasyonu olmak üzere, emniyet güçlerimizden medyaya kadar tüm kurumların bu kirli ortamın temizlenmesi için bir seferberlik ilan ederek, çok titiz bir çalışmanın acilen başlatılmasını ve basketbolumuzun bu olayları gerçekleştiren ve özendiren güçlerden bir an önce temizlenmesini istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:18:09,