SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özel bir organizasyon için Türkiye’ye gelen Luciano, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde Aziz Yıldırım’dan büyük destek gördüğünü kaydederek, “Kendisi zannedildiği kadar sert ve otoriter biri değildir. Bana ve tüm oyunculara son derece sevecen yaklaşır, bizlerle yakından ilgilenirdi. Bana hep özel bir alaka gösterdi. Kendisine büyük bir hayranlık duyuyorum. İstanbul’a beni bizzat kendisi getirmişti. Fenerbahçe’den asla ayrılmamalı ve kalabildiği kadar takımın başında olmalı. Kulübüne bu kadar başarı kazandıran başka bir başkan tanımadım” diye konuştu.

GALATASARAY’A GOL ATMAK BÜYÜK MUTLULUK

Galatasaray’a karşı oynadığı derbi maçları hala unutamadığını dile getiren Brezilyalı eski oyuncu, “Türkiye ve İstanbul deyince aklıma hemen Galatasarayla oynadığımız o çılgın derbiler geliyor. Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti her iki takımı da çok güçlü kılıyor” dedi.

Luciano, Galatasaray’a her zaman büyük bir saygı duyduklarını da dile getirirek, şunları kaydetti:

“Biz Fenerbahçeli futbolcular olarak, Galatasaray maçlarına hep ekstra motive olurduk. Çünkü bilirdik ki Fenerbahçe taraftarı, Galatasaray galibiyetlerinden büyük keyif alıyor. Sahaya çıkıp maça başlamak için sabırızlanırdık. Galatasaray galibiyetlerinin ardından yaşadığımız çoşkuyu tarif edemem. Hele onlara gol atmak, o daha da bir mutluluk verirdi. Galatasaray’a karşı da pek çok golüm var, o mutluluğu yaşadığım için gerçekten çok gururluyum.”

ALEX O ŞEKİLDE GÖNDERİLMEMELİYDİ

Sarı lacivertli takımın eski kaptanı Alex de Souza’nın takımdan gönderiliş şekline de değinen Fabio Luciano, konuyla ilgili duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

“Alex kesinikle Fenerbahçe’den gönderilmemeliydi hem de o şekilde” diyen eski Brezilyalı futbolcu, “Burada olmadığım için neler yaşandığını detaylarıyla bilmiyorum. Ancak bir kulüp başkanı oyuncusuyla ilgili bir karar aldıysa ve o başkanın adı Aziz Yıldırım ise söyleyecek çok fazla bir şey yok. Ben Alex’in daha uzun yıllar Fenerbahçe forması giymek istediğini biliyordum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN DÜNYA KUPASINDA OLMAMASI BÜYÜK SÜRPRİZ

Türk milli futbol takımının Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nda olmamasını büyük sürpriz olarak değerlendiren Luciano, sözlerini şöyle noktaladı:

“Türkiye’nin Dünya Kupası’na katılamaması benim için tam bir hayal kırıklığı. Biz Brezilya halkı olarak Türkiye’nin Dünya Kupası’nda yer almasını bekliyorduk. Türkiye ile kardeş ülkeyiz. Türklerin bizi desteklediğini biliyoruz. Dünya Kupası boyunca Brezilya, dostu Türkiye’nin desteğini arkasında hissedecektir. Brezilya, Türk dostlarımızla bizim ortak takımımız olacak.”

FENERBAHÇE’DE 115 RESMİ MAÇA ÇIKTI

Fabio Luciano, 2003-2004 sezonunda Brezilya’nın Corinthias takımından Fenerbahçe’ye kiralandı.

Sarı lacivertli formayı üç sezon terleten Luciano, toplam 115 maça çıktı ve bir savunma oyuncusu olmasına rağmen rakip filelere 22 gol bıraktı.

Brezilya Milli Takımı’nda da bir kez şans bulan Fabio Luciano, 2009 yılında futbola veda etti.

Yayınlanma Tarihi:12:05,