SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Fikret Orman’ın Kasımpaşa maçında yaşanan olaylar hakkında açıklamaları… 

İşte Orman’ın konuşmasından satır başları;

Emeği hiçe sayılarak Beşiktaş katledimmiştir. Saamn altınsdan su yürütenlerin yarattığı kaos ortamlarıdr. Yöetimimizin göreve geldiği bugüne kadar çok kısa bir sürede stad izinlerini almış inşaata başlamış, bütün yükümlülüklerini yerine getiren bir kurum haline geldi. İlk önce Bu galatasaray maçında ortaya çıktı. Güvenlik ihlalleri nedeni ile 4 maç seyircisiz cezası aldık. Dünkü maçtan sonra tekrar bir kaos ortamı yaratılmı. Kasımpaşa maçında hakem bir kural hatası yapmıştır. Hakemin raporunda bunun değiştiği gözlenmekte. Dünyanın hiçbir müsabakadan sonra hakem maçtan sonra masaj olur, yıkanır maçla ilgili normal olan raporunu yazar. Dün yine Galatasaray maçında sahaya ikinci bir top girdi hakem tekmeyle uzaklaştırdı. Bu tip durumlarda hakemden ek rapor istenir. Bizim maçta hakem ne hikmetse hakem yarım saat içinde raporu yazmış, ve MHK başkanı dünyanın hiçbiryerinde olmayan tavırla basına çıkıp hakemin kararının doğru olduğunu ve arkasında durduğunu açıklamıştır.

Dünkü maçta biz Kasımpaşaya yeniliriz, yeneriz, bu sporun içinde olan bişey. Mücadeleyi Zafer Bey ile maçı gayet dostane bir şekilde izledik. Biz haksızlığa karşıyız. Bu bir değil iki değil…

* Selçuk Dereli, Ali Aydın, Ahmet Çakar, Mustafa Çulcu gibi eski hakemlerimizin hepsi kural hatası olduğunu söyledi. Bir tek yayıncı kuruluşun hakem yorumcusu hakem Markus iki top oyundayken oyunun durması gerektiğini söyledi. Oyuncu topu eline aldıktan sonra artık tek top vardır.

“101. YILIMIZDA YEDİĞİMİZ GOLÜ BİR DAHA YEMEYECEĞİZ” * Beşiktaş katledilecek bir kulüp değil 101. yılda yediğimiz golü bir daha yemeyeceğiz. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum.

* Sahaya bir taraftar dalıyor ve peşinden koşan yok, gelip oyuncuma vuruyor yine güvenlik müdahalesi yok. Galatasaray maçında sahamızın kapanmasının sebebi nedir. Kimse benim oyuncumun darp edilmesini konuşmuyor, benim oyuncularım yapmaması gereken sinirliliği göstermişler iki kırmızı kart gördük bu mu adalet.

“KİMSE BUNU YEMEZ” * Kimse raporu sonradan değiştirerek ben bunu ilk gördüğüm anda çaldım demesin. Kimse bunu yemez. Temiz spordan bahseden kimse bunu yemez. Maç dün oynandı ve kural hatası yapıldı. Uçan Kartal’ımızı her olayda bir şeyle karşı karşıya bırakılıyor. Biz özel muamele istemiyoruz sadece adil olmalarını istiyoruz.

*Maç tekrarlanmalıdır, MHK üyeleri sonradan yazılan raporlara sığınmayarak vicdanlarına el koysunlar ve maçı tekrar oynatsınlar.

“YA ADAM GİBİ GÖREVİNİZİ YAPIN YA DA BIRAKIN” * Hakem bırakın kural hatasını sağlık hatası yapmıştır. Hakem sağlıklı bir maç yönetmeyi kaybetmiştir. Benim oyuncuma bunu neden burdan attırıyoosun dediği için kart göstermiştir. Adalete olan güvenimiz tamdır, kimsenin hakkının peşinde değiliz, doğru ve adaletin peşindeyiz, günahtır, ayıptır.

* Bütün teknik kadromuzla mücadele edeceğiz, yeni stadımıza geçeceğiz. Beşiktaş artık sessiz kalmayacaktır. Artık çok sert tepki vereceğiz, Herkes görevini layıkıyla adam gibi yapsın.. Görevlerini yapamayanlar da görevi bıraksın

Yayınlanma Tarihi:15:13,