SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ataman, sarı-kırmızılı takımın performansı ve Pınar Karşıyaka maçında çıkan olaylar hakkında değerlendirmede bulundu.

Deplasmanda oynadıkları maçta istenilmeyen olayların yaşandığını kaydeden Ergin Ataman, şöyle konuştu:

“Bunlar spor sahalarında görmek istemediğimiz olaylar. Bu olayların protokol tribününde o anda Galatasaray’ı temsil eden en üst rütbedeki şube koordinatörü Murat Özyer’in yumruklanmasına kadar varması çok büyük bir ayıp. Burada gerekli önlemlerin en kısa zamanda alınacağını düşünüyorum. Onun dışında spor sahalarındaki bütün sağduyulu taraftarların bu tip provokatörleri aralarından ayıklamasını temenni ediyorum. Bu olaylar, başta kulüplere, ondan sonra da Türk sporuna çok büyük zarar veriyor.”

OLİMPİYAT STADI’NDAKİ OLAYLARDAN SONRA BEŞİKTAŞ BİR DAHA BELİNİ DOĞRULTAMADI

Ergin Ataman, taraftarların, çıkardıkları olaylarla kulüplerine ve takımlarına zarar verdiklerini vurguladı.

Galatasaray derbisinde çıkan olaylardan sonra 4 maç seyircisiz oynama cezası alan Beşiktaş Futbol Takımı’ndan örnek veren deneyimli çalıştırıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Takımlarını düşünen her sporseverin, kulüplerine zarar vermeyecek davranışlar içinde bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bugün, en basit örneği; Beşiktaş Futbol Takımı. Kendileri sezona çok büyük bir hamleyle giriş yaptı. Herkes, ‘Beşiktaş, en büyük şampiyonluk adayı’ diye konuşurken, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda taraftarların sahaya girmesiyle 4 maç ceza aldı. Ondan sonra da Beşiktaş bir daha belini doğrultamadı. Olaylar hala devam ediyor.”

Yetkililerin saha olaylarını durdurmak için radikal kararlar alması gerektiği dile getiren Ataman, “Geçen sezon Pınar Karşıyaka maçındaki olaylar nedeniyle 2 maç ceza aldık. Fenerbahçe Ülker ve Banvit maçlarını seyircisiz oynadık. Şimdi muhtemelen Karşıyaka büyük bir ceza alacak. Bu olaylar, öncelikle taraftarı olduğumuz kulüplere çok büyük zarar veriyor. Taraftarın, bu bilinç içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Yetkililer, de bu olayları caydıracak, radikal kararlar ve cezalar uygulamalı” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ALDIK

Ergin Ataman, Pınar Karşıyaka karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, “Bizim için çok önemli bir maçtı. Pınar Karşıyaka ligde bizim üzerimizdeydi. Onun için çok iyi konsantre olduk. Cuma günü Avrupa Ligi maçı oynamamıza rağmen, bu karşılaşmaya hazırlanıp, çok iyi bir maç çıkardık. Müsabaka boyunca istediğimiz oyunu ortaya koyarak, önemli bir galibiyet aldık” ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları sakatlıklardan dolayı kadroda yeni bir oluşuma gittiklerini anlatan deneyimli antrenör, “Sakatlıklardan sonra kadroda yeni bir oluşuma gittik. Takımdaki rolleri yeniden belirledik. yaşadığımız sıkıntılı süreci atlattık. Yeniden bir denge kurduğumuzu düşünüyorum. Çok kaliteli bir kadromuz var. Onun için de bundan sonra önümüzdeki maçlara daha güvenli bakıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:16:20,