SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte genç yıldızın ilginç hikayesi

Spor Toto Süper Lig'de lider durumda olan Fenerbahçe'de son haftaların parlayan ismi Alper Potuk, ilginç hikayesi ile de dikkat çekiyor.

Güncellenme: 10:29, 16/12/2013
İşte genç yıldızın ilginç hikayesi

Fenerabhçe’nin başarısındaki önemli isimlerin başında gelen Alper Potuk, son haftalardaki performansıyla alkış alırken, bu değişimin nasıl gerçekleştiği de ortaya çıktı. Alper Potuk, F.Bahçe'ye transfer olurken, Eskişehir'deki hocası Ersun Yanal, uygulaması için bir program verdi. Tatilde bu çalışmayı yapmayan 22 yaşındaki oyuncu, F.Bahçe'de buluştuğu hocasını hayal kırıklığına uğrattığı için uzun süre şans bulamadı.

2012-13 sezonunun sonu… Fenerbahçe'nin teknik patronu Aykut Kocaman… Ersun Yanal ise Eskişehirspor ile yeni sezon hazırlıklarına başlamış bile… Fenerbahçe'ye transfer olan öğrencisi Alper Potuk'u çok seven Yanal oyuncusuna, “Eğer Fenerbahçe'de başarılı olacaksan fizik güç olarak onların seviyesinde olmalısın. Sana bir program yazdım. Haziran ayı boyunca bu programı uygula ve yeni takımına güçlü bir fizik gücü ile katıl” der. Hocasından kendisi için hazırlanan programı alan Alper Potuk tatile gider…

HOCASININ DEDİĞİNİ YAPMADI

Sonraki günlerde büyük bir sürpriz gerçekleşir. F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman görevinden ayrılır ve Ersun Yanal'ın adı Fenerbahçe ile anılmaya başlanır. Yanal, Haziran ayının sonlarına doğru sarı lacivertli kulüpte göreve başlar. Ancak sezon hazırlıkları başladığında Yanal'ı bir sürpriz bekler. Sezon başında testlere tabi tutulan Alper fizik olarak hiç hazır değildir. Yaz tatilinde Ersun Hoca'nın programını uygulamamıştır. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'ye geleceğini düşünemeyen Alper, fizik olarak yetersiz görülür.

İLK 15 HAFTASI BOŞA GİTTİ

Yeni sezonun başlangıcıyla Alper Potuk ilk 11'de şans bulmakta zorlanır. Yanal oyuncusunu koruma amacında olduğu için bu durumu sadece yakın çevresiyle paylaşır. Başarılı oyuncuya fizik yüklemeler yapan Yanal, ligin 15. haftasına gelindiğinde genç futbolcusunun fiziğinin ilk kez istediği düzeye geldiğini görür. 15 haftalık süreçte forma şansı bulsa da tam manasıyla istediği formu yakalayamayan Alper Potuk için bu çok önemli bir ders olur

(hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:09:46,