SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, sponsorluk anlaşmalarından gelecek olan 5 milyon dolarlık bir parçayı Ziraat Bankası kanalıyla temlik altına alarak nakite çevirip, 2014'e geçmişe dönük tüm borçlarından arınmış bir şekilde girmenin planlarını yapıyor.

Vatan gazetesinin haberine göre; Siyah-beyazlı yönetimde sayman olarak görev yapan Ahmet Ürkmezgil, son 3 aydır düzenli ödemeler yapılamayan personel ve futbolcuların bu sorunlarını ortadan kaldırmak söz konusu planı hayata geçirmeye çok yaklaştı.

Ayrıca geçen hafta Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ne giden başkan Fikret Orman'ın, futbolculara “Mali sorunlarımızı biliyorsunuz. Bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Ama 1 Ocak 2014'te nasipse geçmiş dönemlerden alacağı olan hiç kimse kalmayacak. Bunu planladık. Kredi ile ilgili ufak birkaç detay kaldı. Bunu kafanızda sorun olarak görmenizi istemiyorum” dediği de öğrenildi.

“BİR YILDIZLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, devre arasında takıma dünya çapında tanınan yıldız bir futbolcu katacaklarını açıkladı.

Orman, Sivas maçı sonrası yakın çevresiyle bazı bilgiler paylaştı. Ronaldinho'nun transferinin şu an için imkansız olduğunu ifade eden Orman, “Gelecek diyenlere gülüyorum çünkü 11 milyon Euro istiyor. Ama biz bir yıldız oyuncu almak istiyoruz. Hatta bir oyuncu ile görüşmelerimiz var. Ancak ismini sır gibi saklamak zorundayız çünkü ortaya çıkarsa iş bozuluyor” dedi.

Orman ayrıca “Sezer ve Gökhan Süzen'in benim yüzümden oynatılmadığını söyleyen oluyor. Ben böyle bir şeyin olabileceğini hiç sanmam. Sezer'i de göndermeyi hiç düşünmedim. Çok kaliteli bir oyuncu. Bence oynaması gerek” ifadelerini de kullandı.