SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen yıl da ligin 27. haftasında Kasımpaşa ile Bursaspor arasında Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan karşılaşmada da Bursaspor'un kalecisi Harun Tekin, maç sonrasında Kasımpaşalı taraftar ile saha içerisinde kavga etmişti.

Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım'ın bitiş düdüğünü çalmasıyla beraber sahaya giren bir taraftar, kaleci Harun Tekin'e saldırmış ve bunun üzerine de kaleci Harun da saldıran taraftara tekme-tokat ile karşılık vermişti.

Yaşadığı olayın ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Harun'a 4 maç ceza verilmiş ancak Tahkim Kurulu bu cezayı 2 maça indirmişti.

AJAX – ALKMAAR MAÇINDA DA  TARAFTAR GİRDİ!

Ajax – Alkmaar arasında oynanan Hollanda Kupası maçında da Alkmaar kalecsisi Esteban kendisine saldıran taraftara tekme attığı için kırmızı kart görmüştü.

Alkmaar teknik direktörü de hakemin bu kararından sonra takımını sahadan çekmiş ve maç tatil edilmişti. Esteban’ın cezası daha sonra Hollanda Futbol Federasyonu tarafından kaldırılmıştı. Federasyon, müsabakanın, 19 Ocak 2012’de aynı statta seyircisiz oynanmasına karar vermişti.

Alkmaar kalecisi Esteban’a saldıran taraftara, 4 ay hapis cezasına çarptırılırken, 19 yaşındaki holigana Ajax kulübünden de 30 yıl stada girememe cezası gelmişti.

 

 

Yayınlanma Tarihi:22:35,