SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kazandığımız için mutluyuz”

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin başantrenörü Mete Babaoğlu, ligde uzun bir aradan sonra kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Güncellenme: 11:05, 17/07/2014
“Kazandığımız için mutluyuz”

Babaoğlu, 84-79 skorla galip geldikleri Aliağa Petkim maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, 6 haftadır kazanamadıklarını hatırlatarak, bu durumun takım üzerinde baskı oluşturduğunu belirtti.

Maçın sonlarında tecrübesiz oyuncularla sahada olmak zorunda kaldıklarını ve bu bölümde iyi oynayamadıklarını dile getiren Babaoğlu, “Önceki maçlarda da bu olmuştu. Takım olarak özellikle ilk yarı çok iyi oynadık. Devre arasında farkın kapanabileceği uyarısında bulunmuştum. Uzun bir aradan sonra kazandığımız için mutluyuz” dedi.

 Aliağa Petkim cephesi

Aliağa Petkim Başantrenörü Aclan Kavasoğlu ise ilk yarıda kötü savunma yaptıklarını ancak ikinci devre iyi mücadele ettiklerini aktardı.

Oyuncu rotasyonu yapamadıklarını ifade eden Kavasoğlu, “Kazanabileceğimiz maçı elimizden kaçırdık. İyi oynayıp maçın sonunda böyle kaybetmek üzücü ama ilk periyodu da bu kadar kötü oynamamamız gerekirdi. Türk ve yabancı rotasyon gücümüz artarsa özellikle maç sonlarında daha iyi oynayacağız” diye konuştu.

 “Salon soğuk”

Kavasoğlu, maçın oynandığı Servet Tazegül Spor Salonu’nun ısıtma sorunu nedeniyle oyuncuların oldukça zorlandığını da belirterek, “Soğuk hava oyuncuları olumsuz etkiledi. Ayrıca yönetmelik gereği forma içine, kollu koruyucu giyemiyoruz. Bu nedenle oyuncular daha da zorlanıyor. Molada oyuncular üşüyordu. Bu kadar soğuk bir salonda oynadık” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:48,