SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılı ekip Salı günü akşam saatlerinde başlayan ve maçın oynandığı Çarşamba günü de devam eden kar yağışı sonrasında yaşanan gelişmeler için TT Arena’nın zemin işlerini yapan Support in Sport (SIS) şirketinden detaylı bir rapor istedi. Real Madrid, Manchester City ve Shaktar Donetsk gibi dünya devleriyle çalışan uluslar arası Şirket, Galatasaray yönetimine sunduğu raporda “hava şartlarına yenildiklerini” söyledi.

RAPORDA HAVA ŞARTLARI ÖNE ÇIKARILDI

SIS sarı kırmızılı kulübe verdiği raporda, maçtan önceki akşam yağmur yağmasını ve maç akşamı ile devamında Çarşamba günü görülen kar yağışını öne çıkardı. İşte rapordan o cümleler; “Hava şartlarına yenildik. Maçtan önceki akşam yağmur yağdı. Maç günü de yağmaya devam etti. Maç sırasında da kar miktarı o kadar büyük ve sıktı ki, zeminin hemen kurumasına engel oldu ve bu durum tüm gece sürdü.”

“ZEMİN KÖTÜ GÖZÜKÜYOR AMA…”

Şirket Çarşamba günü kar temizleme çalışmalarından sonra zeminin bazı bölümlerinde ortaya çıkan ‘balçık’ görüntüsü içinde “Kötü gözüküyor ama bu sadece görsel bir izlenim” iddiasında bulunuyor. SIS ayrıca tekrar bir çimleme çalışmasına da gerek olmadığını belirtiyor. İşte rapordan o bölümler; “Yüzey kötü gözüküyor ama bu sadece görsel bir izlenim. Zemin sağlam, bu yüzden tekrar çimlendirmeye gerek yok. Bunu yapacak olursak, geçen Ocak ayındaki (yeniden çimlendirmeden sonraki) şartlara döneriz. Ama şu anda yüzeyde gözüken çukur ya da çim kökü yok.”

SIS ayrıca zemin üzerinde yapılacak çeşitli işlemlerle yeni yılın ilk ayında TT Arena’nın çimlerinin 6 Aralık’ta oynanan Elazığspor maçı öncesindeki duruma döneceğini de iddia ediyor. “Gerekli işlemler yapıldıktan sonra Ocak ayının ortasına kadar tamamen düzelmesini ve 6 Aralık’taki Elazığspor maçındaki harika şartlara dönmesini bekliyoruz.”

ÇÖZÜM BALTIK ÜLKELERİNDE Mİ?

TT Arena’nın zemin işleriyle uğraşan şirket soruna bir de çözüm yolu sunuyor. Kışları hayli sert ve yağışlı geçen Baltık ülkelerinin şartlarının inceleneceğini belirtiyor. Buna göre Baltık ülkelerindeki zeminler için kışın kullanılan yöntemler SIS tarafından incelenecek ve Galatasaray’a buna göre bir rapor sunulacak.

(Hürriyet)