SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güle oynaya

14 Aralık 2013

DEYİM yerindeyse gözlerimizin pası silindi. Öncelikle iki takımı da sadece futbol oynamayı düşündüğü ve oyunu çirkinleştirmediği için kutlamak gerekiyor. Mücadele çok tempolu başladı. Fenerbahçe, ilk saniyeden itibaren skor üstünlüğünü eline geçirmek için oynadı. Kaleci Volkan, neredeyse yere bile yatmadan 90 dakikayı tamamladı.

Caner'in cezası nedeniyle Fenerbahçe'nin hücum organizasyonları genelde sağ kanattan gelişti. Gökhan etkili bindirmeler yaparken, Kuyt bu bölgede kendisine çok yardımcı oldu. İlk yarının hayal kırıklığı Alper Potuk'tu. Ayağında çok top ezdi. Sorumluluk almadı, sanki sahada yoktu. İlk yarıda sahanın en iyisi olan, Kuyt'ın penaltısını çıkaran Akhisar kalecisi Evren'in 43. dakikada yaptığı hatayı Fenerbahçe iyi değerlendirdi ve Emenike ile öne geçti. Bu arada penaltı atışını Kuyt'ın yerine Cristian kullansa Fenerbahçe daha erken üstünlüğü yakalayabilirdi.

Ersun Yanal, rakibin 10 kişi kalmasından, Akhisar'ın beyni Bilal'in sakatlanıp oyundan erken çıkmasından daha iyi faydalanmak için ikinci yarıya Alper-Webo değişikliğiyle başladı. Bu değişiklik meyvelerini çabuk verdi. 53. dakikada Emenike'nin asistini Sow ağlara gönderdi. Bu dakikadan sonra Akhisar dağıldı, Fenerbahçe akın akın gelmeye başladı. Webo'nun farkı 3'e çıkaran golü adeta maçı da bitirdi. Son sözü Alves söyledi.

Hakem Mete Kalkavan genelde iyi maç yönetti ama Fenerbahçe'nin 2 penaltısını vermedi. Bir maçta 1 penaltı olacak diye bir kural yok.

F.Bahçe güle oynaya kazanarak kendisini yalnız bırakmayan kadın ve çocuk taraftarlarına en güzel hediyeyi verdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek