SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güçlü olan maçı kazandı

14 Aralık 2013

F.BAHÇE üstün bir oyun ve mücadeleyle maçı kazanmayı bildi. Bu takıma fiziki dayanıklılık ve kondisyon veren ekip belli ki işini çok iyi yapıyor. Onları kutlamak gerekir. Oyuncular sahaya çok kuvvetli çıkıyor ve bunu 90 dakikakaya yayıyorlar.

BİR parantez de yedek kalmasına rağmen küsmeyen ve arkadaşlarına kulübede bile moral veren Pierre Webo'ya açmak gerekir. Webo, oyun dışı ve oyun içinde ekip ruhuna uygun davranıyor. Kuyt ise penaltı ve bazı gol pozisyonlarını kaçırmış olsa da etkili bir oyun sergiledi.

KARŞILAŞMANIN hakemi Mete Kalkavan, başarılı bir maç yönetti. Aslında çok daha başarılı olabilirdi ancak ilave çizgi hakemi Mesut Çarık'tan yeterli yardımı alamadı. Emenike'nin penaltı beklediği pozisyon ilave çizgi hakeminin hemen önündeydi ve Kalkavan bunu görebilecek pozisyonda değildi. Fakat Çarık bu pozisyonda hakemini ikaz etmedi. Ayrıca maçta tartışılan diğer pozisyonlarda Kalkavan doğru kararlar verdi. Gökhan'ın şutunda Akhisarlı oyuncunun eline çarpan toptaki devam kararı doğruydu, çünkü oyuncu kolunu göğüslerinde saklıyordu. Sonko'nun elle oynamasına verdiği penaltı kararında da haklıydı. Çünkü Sonko burada topun ayaktan çıktığı anı gördü ve koluyla alan genişletti ve top avucunun içine geldi. Burada düdüğü çalıyorsan sarı kartı vermek gerekir. Baroni'nin aldatmaya yönelik hareketini yakalayarak doğru karar verdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek