SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chedjou zaferin şifresini verdi

Galatasaray'ın başarılı Kamerunlu oyuncusu Aurelien Chedjou, Juventus zaferi öncesi ve sonrası yaşadıklarını Fransız basınına anlattı.

Güncellenme: 12:56, 14/12/2013
Chedjou zaferin şifresini verdi

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’u eleyerek adını son 16 takım arasına yazdırması, Avrupa basınında yoğun ilgi görmeye devam ederken, Aurelien Chedjou da Fransız basınına verdiği röportajda bu karşılaşmayı değerlendirdi. Kamerunlu oyuncu Juventus zaferinde taraftara ve İtalyan basınına dikkat çekti.

”DAHA ÖNCE YAŞAMAMIŞTIM”

Sporx’te yer alan haberde; Aurelien Chedjou, Juventus ile oynadıkları karşılaşmanın hiç de kolay olmadığını, özellikle de erteleme kararından sonra işlerin daha gergin hale geldiğini söylerken, ”İnanılmaz bir maçtı. Ben daha önce hiçbir kulüpte böyle bir deneyim yaşamamıştım.Taraftar tek kelime ile fantastikti. O soğuk havaya rağmen statta inanılmaz bir taraftar vardı. Unutulmayacak dakikalardı benim için. İtiraf etmeliyim ki, bir gün sonra oynamak beni biraz korkutmuştu. Bu alışkın olduğumuz bir durum değildi” ifadelerini kullandı.

”GECE UYUYAMADIM”

Kamerunlu oyuncu, erteleme kararından sonraki gece uyumakta zorlandığını da söylerken, ”Gece uyumakta çok zorlandım. 4 saat uyuyabildiğimi söyleyebilirim. Çünkü böyle maçlardan önce adrenalin sizi uyutmaz. Öğle yemeğinden sonra statta nasıl bir atmosfer olacağını bilmiyorduk. Ve sonra taraftarları gördük. Onlar için mücadele ettiğimizi söylemeliyim. Böyle zamanlarda taraftarın sizi iten en iyi güç olduğunu daha iyi anlıyorsunuz” dedi.

Zor bir sahada oynadıklarını da kabul eden Chedjou, ”Çok zor bir sahadaydık. İki pas yapamıyorduk. Drogba’nın kafası ve Sneijder’in golü. Adeta daha önce hazırlanmış gibiydi. Golden sonra adeta çıldırdık” ifadelerini kullandı.

İTALYAN BASININI UNUTMADI!

Galatasaray’ın başarılı ismi zaferlerinde İtalyan medyasının da payı olduğunu söylerken, ”Şunu söyleyeyim, İtalyan medyasının sözleri bizi aşırı motive etti. Maçtan önce İtalya’da Juventus’un Kopenhag ve bizimle karşılaşmalarını ”karamel” olarak yazdıkları haberlerini düşündük. Bizi çok motive etti. Bu turnuvaya katılan takımların kimseyi hafife almaya hakkı yok” dedi.

Chedjou, son olarak galibiyetin kendileri adına adeta bir dönem noktası olduğunu da belirtirken, ”Bu zafer sezona kötü başlayan bizim için çok önemliydi. Elenseydik, her şey daha kötü olabilirdi. Şimdi çok gururlu ve mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:54,