SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern’den FIFA’ya tehdit!

Bayern Münih yönetimi, ödülü Ribery'nin hak ettiğini söylerken, 'Ronaldo kazanırsa soruşturma açar 15 Kasım'dan sonra verilen bütün oyları ortaya çıkarırız' dedi

Güncellenme: 10:58, 14/12/2013
Bayern’den FIFA’ya tehdit!

FIFA’nın yılın futbolcusuna verilen Altın Top ödülü için oy kullanma tarihini 15 Kasım’dan 29 Kasım’a uzatması Bayern Münih Yönetimi’ni rahatsız etti.

Başkan Uli Hoeness, ödülü Ribery’nin hak ettiğini söylerken, “Ronaldo kazanırsa soruşturma açar, 15 Kasım’dan sonra verilen bütün oyları ortaya çıkarırız” dedi. Alman basınına konuşan Hoeness, Altın Top Ödülü’nde oy kullanma süresinin 15 Kasım’dan 29 Kasım’a kadar uzatılması nedeniyle geçen sezon Bayern Münih’in 3 kupaya uzanmasında önemli bir rol oynayan Franck Ribery’nin ödülü kazanma şansının azaltıldığını belirtti.

Bu konu hakkında araştırma yapacaklarından bahseden Hoeness, “15 Kasım’dan önceki ve sonraki her oyu teker teker inceleyeceğiz. Böylece araştırmamızın ardından UEFA’ya bu süreyi neden uzattığını sorabiliriz. Belki bu konuda bizim de söyleyeceklerimiz vardır” şeklinde konuştu.