SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’dan ‘Dev’ yükseliş

Devler Ligi'nde Juventus’u deviren Galatasaray, UEFA Kulüpler Sıralaması’nda 9 basamak birden yükselerek 35.’liğe yerleşti, Torino ekibini ise 3 sıra geriye itti.

Güncellenme: 08:44, 14/12/2013
Aslan’dan ‘Dev’ yükseliş

Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam eden Galatasaray, kulüp puanını da artırarak, UEFA Kulüpler Sıralaması'nda önemli bir yükselişe imza attı. Juventus'u Sneijder'in golüyle 1-0 mağlup ederek son 16'ya kalan sarı kırmızılılar UEFA tarafından dün güncellenen listede 9 sıra birden yükseldi.

Haftaya 44. sırada giren Galatasaray ciddi bir tırmanış göstererek 35.'liğe kadar yükseldi. Haftanın en önemli ilerleme kaydeden ekiplerinden bir tanesi olan Roberto Mancini'nin ekibi, kupanın dışına ittiği Juventus'a ise kabus gördürdü. Rakibini eleyerek önemli bir maddi gelirden mahrum bırakan sarı kırmızılılar, Torino ekibini ayrıca bu listede de 3 sıra gerileterek 27. basamağa indirdi.

Lazio ile 0-0 berabere kalarak Avrupa Ligi'nde ikinci tura yükselen Trabzonspor'un ise sıralamadaki yeri değişmedi. Karadeniz ekibi 71.'likteki yerini korudu. UEFA'nın kulüpler sıralaması, takımların kura çekimlerinde seribaşı olup olmayacaklarını belirleme açısından büyük önem taşıyor.

Milliyet