SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Celtics 3 ismi daha gözden çıkardı

Boston Celtics, yeniden yapılanma için draftten iyi bir yer almayı planlarken takımın beklenmedik bir şekilde playoff potasında dolaşması sonucu 3 oyuncuyu daha gözden çıkardı.

Güncellenme: 17:04, 13/12/2013
Celtics 3 ismi daha gözden çıkardı
SPORX’in haberine göre NBA’de yeniden yapılanma planlarını uygulayan ve sezon başında Kevin Garnett, Paul Pierce ve Jason Terry gibi yıldızlarını gönderen Boston Celtics, takımın Doğu Konferansı standartlarında iyi gitmesi üzerine elindeki bazı oyuncurı çıkarmak için harekete geçti.

Boston Celtics Genel Menajeri Danny Ainge, takımın diplerde yer alıp oldukça zengin bir oyuncu havuzu sunan draftten oyuncu almayı planladı. Ancak, takımın bir anda playoff potasında belirmesiyle elini hızlı tutma kararı aldı. Ainge, elindeki Courtney Lee, Kris Humphries ve Gerald Wallace gibi takas değeri olan oyuncuları takasla uzun sakatlığı olan ve tek senelik kontratı bulunan, draft hakkı karşılığı çıkarmak istiyor. Ainge’in bütün takımalarla temasa geçtiği ve 3 oyuncuyu 1 hafta içerisinde göndermeyi plandığı belirtildi.

NBA takımlarının özellikle Kris Humphries ile ilgilendiği, Gerald Wallace ve Courtney Lee konusunda ise Ainge’in opsiyonları zorladığı ifade edildi.